Yatağan Kent Konseyi meclislerini seçiyor

Yatağan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, son toplantısında; Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Çocuk Meclisi ve Engelliler Meclislerini seçim ile belirleme kararı aldı.

Yatağan Kent Konseyi meclislerini seçiyor
 Yatağan Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Yatağan Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun gerçekleştirdiği son toplantıda, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Çocuk Meclisi ve Engelliler Meclislerini seçim ile belirleme kararı aldığını açıkladı.

17 Kasım Perşembe günü saat 13.30’da Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılacak olan seçimlere, ilçede yaşayan tüm kadın, genç, çocuk ve engellilerin katılabileceğini belirten Arslan, “Üçer kişiden oluşacak meclisler, konularına göre kendi alt çalışma gruplarını oluşturabileceklerdir. Kent Konseyinin amacına uygun oluşturulacak projeler, Yürütme Kurulunun onayından sonra, ilgili mercilere iletilecektir. Tüm Yatağanlıların katılımlarını bekler, saygılar sunarız” dedi.

Engelliler Meclisi’ne adaylığını açıkladı

Yatağan Kent Konseyi’nin Perşembe günü yapacağı Engelliler Meclisi seçimi için ilk adaylığını açıklayan spastik engelli Batuhan Bozdağlıoğlu oldu.

Bozdağlıoğlu, Kent Konseyi bünyesinde oluşturulacak olan Engelliler Meclisi ile toplumun engellilere bakış açısının değişebileceğine inandığını kaydederek, “Engelli bireylerin unutulmaması için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Şimdi bunu Engelli Meclisi’nde yürütmek istiyorum. Kent Konseyi’nin oluşturduğu bu olanakla, toplumdaki yerimiz herkes tarafından benimsenebilir. Çünkü Yatağan’da örgütlü bir yapılanmamız yok. Bu sayede de olmuş olacak. Bunun oluşmasına olanak sağlayan Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan’a tüm engelli arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95