Yatağan, kent ormanına kavuşuyor

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, ilçenin önemli eksiklerinden biri olan mesire yerinin yapılması için çalışma başlattı.

Yatağan, kent ormanına kavuşuyor

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, ilçenin önemli eksiklerinden biri olan ve bu eksikliğinden dolayı ilçe halkının çevre ilçelere gitmek zorunda kaldığı mesire yeri için çalışmalara başlattı.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte yürütülen çalışma sonucunda, yeni devlet hastanesinin yanında, yapılması planlanan millet bahçesinin ise tam karşısında yapılması planlanan Yatağan Kent Ormanı ile Yatağanlılar rahat bir nefes alacak.

Başkan Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalar sonucunda, yeni devlet hastanesinin yanında ve yapılması planlanan Millet Bahçesinin tam karşısında Yatağan Kent Ormanı oluşturmaya karar verdik. İçerisinde yürüyüş yolları, seyir kuleleri, mangal ve piknik alanları, çocuk oyun alanları ve macera parkı gibi vatandaşlarımızın kaliteli vakit geçirebileceği bir mesire alanının yapılması için 130 dönümlük bir alanı ormandan kiraladık. Yaklaşık 2-3 yıl içerisinde tamamlanması planlanan bir proje. Çünkü bunu kendi imkanlarımızla yaklaşık 7 milyon liralık bir bütçeyle yapacağız. Kiralama işlemleri ve projelendirme çalışmaları tamamlandı. Ekonomik olarak gerekli imkanlar oluştuğu zaman hemen çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68