Yatağan Meslek Yüksekokulu, Doğaltaş Fuarında

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı, 21. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nı takip etmek için İzmir’e gitti.

Yatağan Meslek Yüksekokulu, Doğaltaş Fuarında
 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı tarafından 21. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na teknik gezi düzenlendi. Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Kerim Bender ve Öğretim Görevlisi Cenk Doğu eşliğinde gerçekleşen gezide öğrenciler, teorik olarak öğrendikleri bilgileri, bu fuar sayesinde uygulamalı olarak geliştirme imkanı buldular. Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Programı öğrencileri, fuarı gezerek sektörde uygulanan son teknolojiler, Türkiye’nin ve dünyanın tanınan doğaltaş çeşitleri, doğaltaş kesme işleme makineleri ve yeni yüzey işleme teknikleri hakkında da bilgiler aldı.
İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri (İZFAŞ) tarafından düzenlenen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, 27 ülkeden 373’ü yabancı olmak üzere toplam bin 562 katılımcı ürünlerini sergiliyor. Toplam 119 bin metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda mermer ve doğaltaş, fabrika makineleri, ocak ve iş makine ve ekipmanları ile sarf malzemeleri yer alıyor. Fuarda, ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere 15 bin ton doğaltaş, toplam 784 adet blok sergileniyor. Sadece profesyonellere açık olan fuar, 28 Mart 2015 tarihinde sonra erecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68