Yatağan Milli Eğitim Müdürü Alemdar’dan  yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Yatağan Milli Eğitim Müdürü Alemdar’dan  yeni eğitim-öğretim yılı mesajı

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle bir mesaj yayımladı.  Alemdar; yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2021 /2022 eğitim öğretim yılında 37 okulumuzda, 429 derslikte, kadromuzda bulunan 478 öğretmenimiz ve 6490 öğrencimiz ile yeni eğitim öğretim yılında ders başı yapıyoruz. Öğretmenlerimizin heyecanı, şefkati ve özverisi; öğrencilerimizin gözlerindeki ışıltı ile yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2021-2022 eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, gençlerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.


Uzaktan eğitimle tamamladığımız bir eğitim öğretim yılının ardından, 6 Eylül'den itibaren tam zamanlı ve yüz yüze eğitimle 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Covid 19 salgını sebebiyle uzun bir süre okul sıralarından uzak kalan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeniden kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Biliyoruz ki okullarımız; öğrencilerimizin varlığıyla, cıvıltısıyla hayat buluyor, renkleniyor, onlar olmadan anlamını yitiriyor.

Eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve fedakarlık isteyen ve süreklilik taşıyan bir süreçtir. Eğitim; okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve iddiaları olan bir nesle sahip olmanın yegâne yoludur. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir.

2021 / 2022 eğitim öğretim yılının Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eserleri üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir." sözünden hareketle eğitimin mimarı kıymetli öğretmenlerimize, siz değerli velilerimize ve ülkemizin geleceği sevgili öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler dünyanın en meşakkatli ve bir o kadar da en güzel mesleğini icra ediyorsunuz. En büyük hazinemiz olan çocuklarımız, bir kuyumcu titizliğiyle sizlerin ellerinde şekilleniyor, Türk gençliğini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkararak geleceğe hazırlıyorsunuz.

Covid-19 pandemisi sürecinde sağlık çalışanları ile birlikte en çok fedakârlıkta bulunan meslek grubu olarak yer aldınız. Vefa Sosyal Destek gruplarında sahada hep ön saflarda mücadele verdiniz. Uzaktan eğitim sürecinde iletişim araçlarını etkin bir şekilde kullanarak kimi zaman evinizin bir odasını sınıfa dönüştürdünüz. Öğrencilerinize hep yanında olduğunuzu hissettirdiniz, kendinizi donatarak öğrencilerimize bilgiye ulaşmalarında iyi bir rehber oldunuz. Şartlar ne olursa olsun eğitimi bir an bile kesintiye uğratmadan fedakarca görev yapan siz kıymetli meslektaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyor; yeni eğitim öğretim yılında başarılarınızın devamını diliyorum."

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizlerin hijyenik, sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmesi adına okullarımızda her türlü tedbiri aldık. Evlerinizde kaldığınız Uzaktan eğitimin sürecinde okullarımızın değerini en çok sizler anladınız, arkadaşlarınızı ve öğretmenlerinizi çok özlediniz. Sınıflarında heyecanla sizlerle kavuşmayı bekleyen öğretmenlerinizle nihayet kavuştunuz., Her zaman olduğu gibi öğretmenlerinizin rehberliğinde derslerinize gerekli hassasiyeti göstereceğinize inancımız tamdır. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, sağlık ve başarı dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi diliyorum.

Sayın Velilerimiz,

Eğitimin ilk başladığı tohumun atılıp filizlendiği yer ailedir. Çocuğun ilgi ve sevgi ortamı içinde, ahlâki değerlere sahip kişilikli bireyler olarak yetişmesi iyi bir aile ortamına bağlıdır. Bu nedenle sağlıklı bir okul aile işbirliğini çok önemsiyoruz ve vereceğiniz destekler bizler için çok değerli. Sizlerde uzun ve yorucu geçen uzaktan eğitim sürecinde okullların açılmasını dört gözle beklediniz. Nihayet yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim ile birlikte okullarımıza ve sınıflarımıza yeniden, sağlıkla kavuştuk. Uzaktan eğitim sürecinde göstermiş olduğunuz çabanız, emeğiniz, desteğiniz ve sabrınız için hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Sağlıklı, huzurlu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini temeni ediyor; yeni eğitim öğretim yılının başta Yatağan ilçemiz ve ilimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Gülcan Uslu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68