Yatağan Müftülüğünden Hafızlık Semineri

Yatağan Müftülüğü tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen “Yeni Tafızlık Teknikleri” konulu seminere yoğun katılım sağlanması dikkat çekti. Seminerde konuşan Kur’an Kursu Öğreticisi Elifnur Alan; “yeni hafızlık tekniğinde öğrenciler daha az sürede ve daha kalıcı bir eğitim görüyorlar” dedi.

Yatağan Müftülüğünden Hafızlık Semineri
  

 

 

GELİ Sinema  Salonu’nda gerçekleşen seminere  Muğla İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Küçükoğlu ve Merkez Kuran Kursu Öğreticisi Elifnur Alan konuşmacı olarak katıldı.

Merkez Kuran Kursu öğreticisi Elifnur Alan Yeni Hafızlık Teknikleri hakkında Afyon Sandıklı’da  eğitim aldığını ifade ederek; “Yeni hafızlık tekniğinde öğrenciler daha kısa sürede daha kalıcı bir şekilde eğitim alma imkanına sahip oluyor. Ayrıca Kur’an Kursları’nda sosyal etkinliklere de  yer veriliyor” dedi ve  öğrenci bulma konusunda imam hatipler, Kur’an Kursu öğreticileri ve Müezzin Kayyımlardan yardım isteyerek; “Kuran kursundaki öğrencilerin her türlü ihtiyacı gideriliyor. Ancak  öğrenci bulmamız gerekli” şeklinde konuştu.

Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz ise Yaz Kur’an kursları hakkında bilgi vererek; “bu yaz daha etkin ve daha fazla çalışarak çocuklarımıza Kur’anı Kerim öğretmek için gayret göstermek gerekli” dedi.

Ayrıca Müftü Şahabettin Yılmaz, Ramazan ayı nedeniyle sorunluluklarını da hatırlatarak; “hazırlık için sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Konu açılmışken şunu da belirtmek istiyorum; Başkanlığımızın Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından 2013 yılı için en düşük sadaka-ı fıtır miktarı 9.50TL (dokuz lira elli kuruş ) olarak belirlendi” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2013, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
şahabettin yılmaz
şahabettin yılmaz - 7 yıl Önce

selamlar..yatağan müftülüğümüzün hizmetleri hız kesmeden devam ediyor.memnuniyetle takip edenlere şükran borçluyuz.

vildan yılmaz
vildan yılmaz - 7 yıl Önce

müftülüğümüzün hizmet ve faaliyetlerine gerekli duyarlılığı gösteren başta demeç gazetemiz olmak üzere herkese içten teşekkürler.