Yatağan Müftüsü Çetmi, görevine başladı

Yatağan Müftüsü Abdullah Kılıç’ın görevinden ayrılmasının ardından boşalan makama, Durmuş Ali Çetmi atandı.

Yatağan Müftüsü Çetmi, görevine başladı

Yatağan Müftüsü Abdullah Kılıç’ın Amasya Müftü Yardımcılığı’na atanmasının ardından boşalan makama, Isparta’nın Atabey ilçesinin Müftüsü Durmuş Ali Çetmi atandı.

Aslen Antalya’nın Korkuteli ilçesinden olan Çetmi, Korkuteli Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamlayarak Korkuteli İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1998 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Çetmi, Diyanet İşleri Başkanlığı kariyerine Antalya’da vekil imam hatip olarak başladı.

Daha sonra Denizli Merkez Vaizliğine atanan Çetmi, Konya Selçuk Eğitim Merkezinde müftülük ve vaizlik ihtisas kursunu tamamladı. Antalya’nın Serik ilçesi ve Malatya’nın Hekimhan ilçesi vaizliklerinin ardından Isparta’nın Atabey ilçesine müftü olarak atanan Çetmi, geçtiğimiz günlerde Yatağan’a gelerek yeni görevine başladı.

Öte yandan Çetmi, Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tefsir alanında mastır eğitimine devam ediyor.

Yatağan’a atanmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Çetmi, “İlçeye geleli kısa bir süre olsa da vatandaşlarımızın sıcak kanlılığıyla karşılandım. Bu beni çok mutlu etti. İnşallah ilçemize ve Yatağanlılara en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68