Yatağan Muhtarlar Derneği’nde Arıkan devri

Yatağan Muhtarlar Derneği’nin genel kurulunda göreve gelen yeni yönetim, düzenlediği ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirdi. Buna göre, Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı Gökgedik Mahallesi Muhtarı Nizamettin Arıkan oldu.

Yatağan Muhtarlar Derneği’nde Arıkan devri
 Yatağan Muhtarlar Derneği Genel Kurulu, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Divan başkanlığını Mesken Mahallesi Muhtarı Emin Akar’ın yaptığı genel kurulda, Gökgedik Mahallesi Muhtarı Nizamettin Arıkan ve Deştin Mahallesi Muhtarı Şuayip Özbek, başkanlık için yarıştı. Yapılan oylamada, Arıkan’ın listesi 25 oy toplarken, Özbek’in listesi 18 oyda kaldı.

Genel Kurulun ardından yeni yönetim ilk toplantısını gerçekleştirirken, görev dağılımını gerçekleştirdi.

Buna göre, Nizamettin Arıkan başkanlığa, Kemalettin Uslu başkan yardımcılığına, Cafer Ateş saymanlığa, Mehmet Küçük sekreterliğe, Hasan Öznur ise yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

Çiçeği burnunda başkan Arıkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu görevi layık gören arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yönetimimle birlikte bu görevi tarafsız bir şekilde yerine getirmek için çalışacağız. Kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde olup köylerimizin eksiklerini öncelik sırasına göre yerine getireceğiz” dedi.

Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini yürütürken yaşamını yitiren Ali Üstün’ün ardından göreve Köklük Mahallesi Muhtarı Birol Öztürk gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95