Yatağan Muhtarlar Derneği’nde Özbek devri

Yatağan Muhtarlar Derneği’nin olağan genel kurulunda, mevcut Dernek Başkanı Kemalettin Uslu, başkanlığı Şuayip Özbek’e devretti.

Yatağan Muhtarlar Derneği’nde Özbek devri

Yatağan Muhtarlar Derneği’nin pandemi kısıtlamalarından dolayı 1 yıldır yapılamayan genel kurulu, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Genel kurula, Yatağan Belediye Başkan yardımcıları İsmail Kaya ve Ahmet Yunus Tuna ile mahalle muhtarları katıldı.

Mevcut Dernek Başkanı Kapubağ Mahalle Muhtarı Kemalettin Uslu’nun yeniden aday olmadığı genel kurul, Alaşar Mahalle Muhtarı Şuayip Özbek’in tek listesiyle açık oy usulüyle gerçekleştirildi.

Genel kurulun divan başkanlığına Gökpınar Mahalle Muhtarı Kudret Uçar seçilirken, genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Uslu, “Dünyada olduğu gibi ülkemizde yaşanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2019 Mayıs ayında yapılması gereken genel kurulumuz defalarca pandemiden dolayı ertelenmiştir. Fiili olarak 2 yılı aşkın zamandır yapmış olduğum muhtarlar derneği başkanlığım süresince, pandemi nedeni ile aktif olarak görev yapamasak da üyelerimizin ihtiyaçlarını ve sorunlarını gidermeye çalıştık. Bundan sonra yeni seçilecek yönetim kuruluna ve denetim kurulundaki arkadaşlara başarılar diler, muhtarlar derneği camiasına hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Kaya ise, bu zamana kadar Yatağan Muhtarlar Derneği’nde görev almış herkese başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, bundan sonra görev alacak yeni ekibe, çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından açık oy usulüyle gerçekleştirilen seçimde, Şuayip Özbek, Yatağan Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı oldu.

Özbek’in yönetimi asil Ertan Uysal, Yaşar Uysal, Mefhar Tüzün ve Taner Kurt’tan oluşurken yedek Cafer Ateş, Kamil Kaptan, Nurettin Karaçam, Serkan Oturak ile Metin Demir’den oluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68