Yatağan Odyometri Ünitesine Kavuştu

Yatağan Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği’ne kazandırılan Odyometri Ünitesi ile artık Yatağan’da da işitme testleri yapılabilecek.

Yatağan Odyometri Ünitesine Kavuştu
 Yatağan ilçesinde 75 yatak kapasiteli Yatağan Devlet Hastanesi, modern cihazlardan oluşan yüksek teknolojik ünitelere kavuştu.

Polikliniklere alınan yeni cihazlara bir yenisi daha eklenerek KBB Polikliniğine son teknoloji ürünü olan odyometri ünitesi alındı.

Hastanesi Başhekimi Dr. Gürsel Topal, hastane olarak kaliteli sağlık hizmeti verme konusunda hizmet çıtalarını sürekli yükselttiklerini, kısa bir sürede hastanelerini bölge insanına yaraşır bir şekilde ileri teknoloji ürünü modern cihazlarla donatılan ünitelere kavuşturduklarını söyledi.

Odyometri ünitesi ile birlikte Yatağan Devlet Hastanesi’nde işitmeyle ilgili tüm testlerin yapılabileceğini söyleyen Topal, testlerin yanı sıra işitmeyle ilgili tüm tedavilerin de yapılmaya başlandığını ifade etti.

KBB Uzm. Dr. Tarhan Karaman ve Muğla’dan görevlendirmeyle gelen Odyometri Teknikeri Hatice Yıldırım’ın hizmet verdiği odyometri ünitesinde, ayrıca işitme  cihazı reçetesinin yazılarak cihazların uygulamasının da yapılabileceğini belirten Topal; “Bölgemizde çok sayıda ağır işlerle uğraşan işçi bulunmaktadır. Bu işçilerin, işe başlamadan önce ve başladıktan sonra belirli aralıklarla kontrolleri yapılıyor. Kontrolleri yaptırmak isteyen işçiler, bu zamana kadar çevre il ve ilçelere giderek kontrollerini yaptırıyorlardı ama artık Yatağan’da da bu hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızın işitme kontrolleri için çevre il ve ilçelere gitmelerine gerek kalmadı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68