Yatağan Olanıyla Yetiniyor

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, Bodrum ve Marmaris gibi turizm merkezlerinde sahil şeridini sıcaklardan bunalan insanlarla doldururken, kıyı şeridine uzak olan Yatağan’da halk sınırlı imkanlarla sıcak havanın stresini atmaya çalışıyor.

Yatağan Olanıyla Yetiniyor
 Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle turizm merkezlerinden  “plajlar doldu taştı” haberleri gelmeye devam ederken, Yatağan halkı da elindeki sınırlı imkanları değerlendirerek özellikle yeşil  alanlara yoğun ilgi gösteriyor.

Yatağan merkezde piknik ve benzeri sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği alanların eksikliğinin yoğun olarak hissedildiğini iddia eden vatandaşlar; “Yatağan’da piknik yapılabilecek, halka açık, gerekli imkanlara sahip alanlar yok. Mevcut alanlarda ya orman sınırları içerisinde kalıyor ya da belediyeler tarafından işletmecilere kiralanarak ticari amaçlı olarak kullanılıyor. Su, çöp kutusu ve tuvalet gibi insani ihtiyaçların giderilebileceği, ticari amaçla kullanılmayan alanlar istiyoruz. Hafta sonlarını fiziksel koşulların eksikliği nedeniyle çöp içinde kalmış, gerekli imkanlara sahip olmayan alanlarda geçirmek istemiyoruz. Bu konuda Yatağan Belediyesi’nin yanı sıra tüm çevre belediyelerin duyarlı davranmasını istiyoruz” gibi ifadelerle soruna dikkat çekerlerken, tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Yatağan ve çevresinde konuyla ilgili bir girişimde bulunup bulunulmayacağı ise merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER