Yatağan Orman İşletme’ye yeni arazöz

Son yıllarda orman yangınlarındaki başarılı müdahaleleriyle tanınan Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün araç parkına yeni bir araç eklendi.

Yatağan Orman İşletme’ye yeni arazöz

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, son yıllarda özellikle orman yangınlarına müdahalede göz dolduruyor. İşletme Müdürü Mustafa Oral ve personelleri, başarılarıyla sık sık adından söz ettiriyor.

Yangın sezonunun sona ermesinin ardından gelecek yılın yangın sezonunun hazırlıklarına ara vermeden devam eden Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü, araç garajına yeni bir araç ekledi. Orman Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yeni arazözle birlikte işletmede konuşlanan arazöz sayısı 6’ya çıktı.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün garajında, 6 arazöz 2 ilk müdahale aracı ve 2 su tankeri olduğunu belirten Oral, yangın gözetleme kuleleri ve ormanlara yerleştirilen foto kapanlarla ormanların 24 saat aralıksız izlendiğini söyledi.

İşletmeye yeni katılan araç nedeniyle Tarım ve Orman Bakanına, Orman Genel Müdürüne ve Muğla Bölge Müdürüne teşekkür eden Oral, yeni arazözün Yatağan’a hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68