Yatağan Ovası sular altında

Yatağan ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle, tarım arazileri su altında kaldı. Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, “Çaylardan taşan sular, Bozüyük Ovası’ndan Turgut Ovası’na kadarki bölümün sular altına kalmasına sebep oldu” dedi.

Yatağan Ovası sular altında
 Pazartesi akşamı başlayıp salı günü sabah saatlerine kadar süren sağanak nedeniyle bazı mahallelerde taşan dereler, yolların suyla dolmasına neden oldu, tarım arazileri ise su altında kaldı.

Yatağan ve Deştin Çayı’nın taşması nedeniyle Yatağan Ovası’nın büyük bir bölümü sular altında kalırken, ovada bulunan evlerin bahçelerindeki evcil havyalar ise bulundukları yerde mahsur kaldı.

Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, büyük bir bölümünde buğday, arpa ve bakla gibi tarım ürünleri ekili olan Yatağan Ovası’nın sular altında kaldığını söyledi.

Yağmur nedeniyle, Yatağan’daki Alaşar ve Yatağan çaylarının taştığını ifade eden Buğday, “Çaylardan taşan sular, Bozüyük Ovası’ndan Turgut Ovası’na kadarki bölümün sular altına kalmasına sebep oldu. Sular çekilene kadar bölgede hasar tespiti yapmamız imkansız. Meteoroloji yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre, yağışların bir hafta daha süreceğini öğrendik” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68