banner80

Yatağan pazarlarında sıkı denetim

Yatağan ilçe merkezinde çarşamba ve cumartesi günleri kurulan sebze ve meyve pazarlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler en üst seviyelere çıkartıldı.

Yatağan pazarlarında sıkı denetim

Yatağan ilçesinde büyük bir kararlılıkla sürdürülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler hız kesmiyor. Bu bağlamda ilçe merkezinde çarşamba ve cumartesi günleri kurulan sebze ve meyve pazarlarında denetimler en üst seviyeye çıkartıldı. İlçe Kaymakamlığının koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler büyük bir kararlılıkla sürdürülüyor. Yapılan denetimlerin büyük kararlılıkla gerçekleştirildiği ise tedbirlere uymayanlara yazılan çok sayıdaki cezadan belli oluyor.

Görevliler gerek pazarcı esnafını gerek ise pazara alış veriş için gelen vatandaşları maske takmanın gerekliliği, sosyal mesafenin korunması ve hijyen kuralları hakkında özel olarak hazırlatılan afişlerle bilgilendiriyorlar.

Yetkililer ülke genelinde olduğu gibi Yatağan ilçesi genelinde de Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan çok sayıda vatandaşa idari para cezasının yazıldığını belirterek, bundan sonra da alınan tedbirlere uyulmaması halinde para cezalarının yazılmasına devam edileceğinin bilinmesini istiyorlar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68