banner80

Yatağan polisi, dolandırıcılara karşı uyarıyor

Yatağan Emniyet Müdürlüğü görevlileri vatandaşları dolandırıcılara kanarak mağdur olmamaları için  bilgilendirmeye devam ediyor.

Yatağan polisi, dolandırıcılara karşı uyarıyor

Bilindiği gibi art niyetli kişiler zaman zaman vatandaşları telefonlarla arayarak dolandırmakta ve haksız kazanç sağlamakta. Vatandaşların mağdur olmamasını isteyen Yatağan Emniyet Müdürlüğü görevlilerii duyarsız kalmayarak, dolandırıcılara karşı vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.
Bu bağlamda Muğla Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından temin edilen özel olarak hazırlananmış  el broşürleri ile vatandaşları bilgilendiren Yatağan Emniyet Müdürlüğü görevlisi polisler, vatandaşlardan dolandırıcılara kanmamalarını istiyorlar. Kendilerini polis, asker, hakim, savcı, kaymakam olarak tanıtarak para, kontör, altın  isteyenlere itibar edilmemesini polisler özellikle istiyorlar. Aynı şekilde hiçbir kamu görevlisinin vatandaşlardan para, altın ve kontör talep etmeyeceğinin de altını çiziyorlar.
Vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla dağıtımı yapılan "Telefon dolandırıcılarının uyguladığı yöntemler" başlıklı el broşürlerinde, telefon dolandırıcılarının ortak özellikleri ve dolandırıcılık esnasında kullandıkları yöntemler hakkında da bilgiler yer alıyor.
Vatandaşların  benzer dolandırıcılık olayları ile karşılaşılması halinde vakit kaybetmeden polis veya jandarma görevlilerine bizzat müracaat etmeleri gerekiyor.
 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68