Yatağan Sanat ve Kültür Derneği, koro çalışmalarına başladı

Yatağan Sanat ve Kültür Derneği, vatandaşlardan oluşan koro üyeleriyle birlikte dernek binasındaki çalışmalarına başladı.

Yatağan Sanat ve Kültür Derneği, koro çalışmalarına başladı
 Yatağan Sanat ve Kültür Derneği pazartesi ve perşembe günleri, 19.30-23.00 saatleri aralığında, Yatağan Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki dernek binasında çalışmalarına başladı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yatağan Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Ali Akalp, halk müziğine gönül veren herkesi aralarında görmekten onur duyacaklarını söyledi.

Türküleri, TRT repertuvarından doğru bir şekilde öğrenip icra etmenin önemine değinen Akalp, “Özellikle genç kuşaklara bu kültürü aşılamamız lazım. Koromuzda görev almak isteyen herkesi bekliyoruz. Bu çalışmalarımıza, ev kadınları, gençlerimiz, öğrenciler, esnaflarımız, kısaca halkımızın içinden insanlar katıldıkça anlam kazanıyor. Dileğimiz, orta derecede okuyan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizi çalışmalarımızda görmektir” şeklinde konuştu.

Akalp, amaçlarının çalışmalar bittikten sonra halk konserleri vermek olduğunu belirterek, “Çalışmalarımız, müzik hocası Özay Çalış tarafından yürütülmekte olup, dernek üyesi olsun, olmasın, türkü dostu herkesi koroda yer almaya ya da bizi dinlemek ve çayımızı içmek için dernek binamıza davet ediyoruz” dedi.

Öte yandan Akalp, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ovgu K.
Ovgu K. - 7 yıl Önce

Çok iyi kolay gelsin ve başarılar

SIRADAKİ HABER

banner68