Yatağan seçime hazırlanıyor!

Yatağan Kaymakamlığı, yaklaşık yerel seçimler öncesinde seçim konulu vatandaş buluşması ve güvenlik toplantısı ile seçim güvenliği toplantısı düzenledi.

Yatağan seçime hazırlanıyor!

Yatağan Kaymakamlığı, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde geniş kapsamlı bir dizi toplantı gerçekleştirdi.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde mahalle muhtarlarının katılımıyla vatandaş buluşması ve güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkan Vekili İzzet Özler, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş, İlçe Jandarma Komutan Vekili Onur İstanbul, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Burada mahalle muhtarlarına hitaben konuşan Kaymakam Çiçek,Bu seçimler bir demokrasi yarışıdır. Kazanırsınız veya kaybedersiniz. Kazanan taraf kaybeden tarafa, kaybeden taraf da kazanan tarafa mutlaka saygı gösterecektir. Yatağan bu düşünceye üst düzeyde sahip bir yer. Bu 5 yıllık dönemde ilçemize hizmet eden tüm mahalle muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantının ikinci aşamasında siyasi partilerin belediye başkan adaylarının da katıldığı toplantıya geçilirken burada konuşan Kaymakam Çiçek, “31 Mart 2019 tarihinde icra edilecek mahalli idareler seçimleri gerek vatanımıza gerek Muğlamıza ve gerekse Yatağanımıza inşallah hayırlar getirir. 31 Mart öncesi, 31 Mart günü ve sonrasının inşallah Yatağan’da huzurlu bir şekilde geçiririz. Bu sebepten dolayı seçim güvenliği toplantısı icra etmek istedik. Toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu toplantıyla seçim yasaklarının üzerinden geçmiş olacağız” diye konuştu.

Toplantının devamında, Yatağan Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Yusuf Kılınç tarafından seçim yasakları ve kuralları ile ilgili bilgiler verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68