Yatağan SGM’sine kavuştu

Sosyal Güvenlik Kurumu Muğla İl Müdürlüğü’ne bağlı Yatağan Sosyal Güvenlik Merkezi Yatağan’da hizmet vermeye başladı.

Yatağan SGM’sine kavuştu
Yatağan Ziraat Odası’nın alt katında hizmete açılan Yatağan Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM), müdür vekili, memur, veri giriş personeli ve diğer personelleriyle birlikte Yatağanlılar için görev yapacak.

Yatağanlılara en iyi hizmeti vereceklerini ifade eden Yatağan SGM Müdür Vekili Yüksel Büyük, yaptığı açıklamada, resmi açılışın ileriki günlerde yapılacağını fakat Yatağanlılara hizmet vermeye başladıklarını, açılış duyurusunu henüz yapmamalarına rağmen vatandaşların merkeze gelerek işlem yaptığını kaydetti.

Vatandaşların bundan önce SGK ile ilgili işlemleri için Muğla merkeze gitmek zorunda kaldığını, bunun da vatandaşlar için hem zaman hem de maddi kayba neden olduğunu belirten Büyük, “Hizmete giren Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezimiz sayesinde vatandaşlarımız SGK (SSK, Bağ-Kur) ile ilgili işlemlerini Yatağan’da yaptırabilecekler. Ben ve personelim Yatağanlıların SGK ile ilgili her türlü işlemlerine cevap vermeye çalışacağız” dedi.

Yüksel, yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

“Merkezimizde 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur) ile ilgili emeklilik müracaatları, sağlık ödemeleri, işyeri açılışı, iş kazaları, Bağ-Kur tescil işlemleri, genel sağlık sigortası işlemleri, yurt dışı sağlık işlemleri ile diğer SGK işlemleri yapılabilecek. Yatağan Sosyal Güvenlik Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum. Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı olan ve kurumumuzla ilgili herhangi bir işlemi olan tüm vatandaşlarımızı merkezimize bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
4 yatağan
4 yatağan - 9 yıl Önce

Nihayet sonunda

SIRADAKİ HABER

banner95