Yatağan Sınıfta Kaldı

Taksim Gezi Parkı direnişine destek için önceki gün(Perşembe) saat:21.00’da Anıt Meydanda toplanan yaklaşık 50 kişilik gurup marşlar söyleyip slogan atarak Gezi Parkı eylemlerine destek verdi.

Yatağan Sınıfta Kaldı
 Anıt Meydan önünde toplanan ve yaklaşık 1 saat boyunca oturma eylemi yaparak Taksim Gezi Parkı direnişine destek veren guruba Tes-iş, Maden-iş ve Eğitim-sen temsilcilerinin yanı sıra ADD Yatağan Şubesi Başkanı ve yöneticileri ile CHP Belediye Başkan aday adaylarından Ali Akalp ve Mesut Günay katıldı. Gerçekleştirilen destek eylemlerinin sönük geçmesinden yakınan guruptakiler yaptıkları konuşmalarla Yatağan halkının Gezi Parkı direnişine destek olma noktasında sınıfta kaldığını belirterek tepkilerini dile getirdiler. 
Eğitim-Sen Yatağan Temsilcisi Ali Akçay ise yaptığı konuşmada ilçedeki işçi sendikalarının bu eylemlere sessiz kaldığını belirterek, “maalesef Yatağan bu konuda sınıfta kalmıştır. İlçedeki özellikle iki işçi sendikasının bu direnişe destek eylemlerinde ortada görünmemeleri şaşırtıcıdır” diyerek tepkilerini dile getirdi.
Guruptakiler bir süre oturma eylemini sürdürdükten sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkü
ülkü - 7 yıl Önce

bu konuda yatağan a takdir ediyorum.provakatörlere alet olmuyor.

koyboy
koyboy - 7 yıl Önce

demekki yatağan chp den kurtuluyor

koyboy
koyboy - 7 yıl Önce

neden yayınlamadınız. yatağan chp den kurtulacak desenize yorumımu

koyboy
koyboy - 7 yıl Önce

küfür falan etmedim yayınlayın

SIRADAKİ HABER