YATAĞAN SON NOKTA OLACAK

Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinin EÜAŞ’tan alınarak Özelliştirme İdaresi Başkanılğı’na devrinin resmi gazetede yayımlanmasının ardından Yatağan’da TES-İş ve Maden-iş sendikalarının karşı duruşları tüm kararlılığıyla devam ediyor. TES-İş Sendikası Yatağan Başkanı Fatih Erçelik, “özelleştirmeciler için Yatağan son nokta olacak, bu iş bozulacak” diyerek mücadele kararlılıklarını ortaya koydu.

YATAĞAN SON NOKTA OLACAK
 Önceki sabah saatlerinde GELİ’ye ait işyerinde açıklama yapan Tes-iş ve Maden-iş Sendikaları şube başkanları ardından Milas Yeniköy ve Kemerköy’deki işyerlerinde işçilerle bir araya gelerek özelleştirme süreciyle ilgili bilgi verdiler. Aynı gün akşam saatlerinde Yatağana dönen Tes-iş Başkanı Fatih Erçelik ve Maden-iş Başkanı Süleyman Girgin Yatağan Termik Santrali önünde enerji işçilerine hitaben açıklama yaparak özelleştirme sürecine dair bilgilendirme yaptılar.

Burada konuşan Tes-iş Başkanı Fatih Erçelik, “arkadaşlar işyerlerimiz özelleştirme idaresine devredilmişti. Bundan sonra mücadele ve birlik zamanıdır. Önceden belirlediğimiz eylem planımızı gözden geçirip pazartesi gününden itibaren hayata geçireceğiz. Özelleştirmeciler başta olmak üzere ekmeğimize göz dikenler şunu bilsinler ki Yatağan onlar için son nokta olacak, bu işi burada biz bitireceğiz, onlara geçit vermeyeceğiz, işyerlerimizi teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Maden-iş Başkanı Süleyman Girgin, 30 Ağustos tarihine dikkati çekerek, “arkadaşlar ülkenin kurtuluş mücadelesinin verildiği, ve büyük zaferin kazanıldığı tarihin arifesinde ülkemizde yaşananlar ve bunların işimize, aşımıza yansıması ortadır. Bu tarihi herkes iyi bellesin, biz bu süreci yaşadık ve tecrübe ettik. Ancak o dönemdeki hukuksal zemin son yapıla referandum ile ortadan kaldırılmıştır, bu nedenle bizler kendi hukukumuzu ortaya koymak durumundayız” dedi.

Konuşmaların ardından enerji işçileri olaysız bir şekilde işyerlerine dağılırken Jandarmanın çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı dikkat çekti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56