YATAĞAN TEK MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU  BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİM PROJESİ  143 BİN 442 EURO HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesinin Program Otoritesi ve Sözleşme Makamı olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamındaki "Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı'na", Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından hazırlanan "Bütünleştirici Eğitim İçin Sosyal-Duygusal-Doğal Öğrenme Adımları"  projesi  başvurusu kabul edildi.

YATAĞAN TEK MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU  BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİM PROJESİ   143 BİN 442 EURO HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

"Bütünleştirici Eğitim İçin Sosyal-Duygusal-Doğal Öğrenme Adımları" adlı proje toplam 143.442 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun başvuru sahibi ve proje koordinatörü olduğu projede Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi eş başvuru sahibi ve Yatağan Belediyesi’nin iştirakçi olarak yer alıyor.

Proje Sözleşmesi  İmzalandı

20 Eylül 2021 tarihinde Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı'nda Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Çağlar Kalın ve Proje Koordinatörü Okul Rehber Öğretmeni Münevver Ayla Top tarafından Proje sözleşmesi imzalandı. İmza süreçleri tamamlanan projede onay işlemleri tamamlandıktan sonra paydaş kurumlarla protokoller yapılacak.

İlçe Müdürüne Ziyaret

Sözleşme imza süreçlerinin tamamlanmasının ardından Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu  Müdürü Çağlar Kalın ve Proje Koordinatörü Okul Rehber Öğretmeni Münevver Ayla Top Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

Proje koordinatörü Münevver Ayla Top,  proje ile “Bütünleştirici eğitim için özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin artırılmasını, Özel eğitim ve bütünleştirici eğitim konularında farkındalık oluşturmayı ve Özel eğitim ve bütünleştirici eğitime ilişkin çalıştaylar, konferanslar, seminerler vb. aracılığıyla işbirliği ve koordinasyon mekanizmalarının kurulması hedeflediklerini” ifade etti.  Proje ile özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin ihtiyaçlarına odaklanarak, ‘kapsayıcı eğitim’ temelinde okulun fiziki ortamının ve eğitim öğretim materyallerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacağını; açık hava ve doğa sınıflarının oluşturulacağını, aileler ile öğretmenler ve öğrenciler için farkındalık arttıracak sanatsal, sportif, bilimsel ve sosyal etkinlikler düzenleneceğini” ifade etti.

Okul Bahçesinde Doğa Sınıfları ve Atölyeler Yapılacak

Projenin  Yatağan’da bu güne kadar kabul edilen en yüksek bütçeli Avrupa Birliği destekli eğitim projesi olduğunu ifade eden ilçe Müdürü Osman Alemdar , başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti. Proje kapsamında okul bahçesinde doğa sınıfları ve açık hava atölyeleri oluşturulacağını ve bu sayede özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin diğer öğrencilerle sosyal etkileşimini arttıracak öğrenme ortamı içerisinde tüm öğrencilerin başarı düzeyinin artacağına inandığını“ söyledi.

Projenin Ekim ayında geniş katılımlı lansmanının yapılması planlanıyor.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68