banner80

YATAĞAN TERMİK SANTRALİ İHALESİ ERTELENDİ

Reuters´ın haberine göre, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı´nın (ÖİB) nihai tekliflerini 30 Nisan´da aldığı ve 16 Mayıs Cuma günü açık artırım oturumunu gerçekleştirmeyi planladığı Muğla Yatağan Termik Santrali ihalesinin açık artırma oturumu Soma´da meydana gelen maden kazası sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi.

YATAĞAN TERMİK SANTRALİ İHALESİ ERTELENDİ
 Yatağan´ın yanı sıra Soma Termik Santrali de özelleştirme kapsamında yer alıyor. Soma Santrali için henüz ihale sürecine başlanmadı. Toplam 630 MW kurulu güçteki Yatağan Santrali´ne Elsan Elektrik, Limak İnşaat, Alsim Alarko, IC İçtaş Enerji, Konya Şeker ve Çelikler İnşaat teklif verdi. EÜAŞ´ın işlettiği termik santrallerde ihtiyaç duyulan kömürler, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) tarafından çeşitli madenlerden temin ediliyor. Nihai pazarlığı ertelenen Yatağan Santrali işçileri ve santrale kömür temin eden madenlerin işçilerinin ÖİB binası önünde protestoları birkaç haftadır devam ediyor.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 00:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ziya ulupınar
ziya ulupınar - 7 yıl Önce

yatağan işçisi erteleme değil iptal istiyor,bu ülke insanı yeterince kandırıldı,dilerim çareyi bu noktaya getirenlerde arayanlar çabuk uyanırlar

SIRADAKİ HABER

banner68