Yatağan Tes-İş’ ten bir hukuk zaferi daha

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi’nin başlattığı, Yatağan Termik Santrali’nde özelleştirmeden önce asıl işleri yapan taşeron firmalarda çalışan işçilerin haklarının ödenmesiyle ilgili dava, zaferle sonuçlandı. Davanın sona ermesiyle 300 işçinin geriye dönük hak ettikleri tahsil edildi.

Yatağan Tes-İş’ ten bir hukuk zaferi daha

Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, yaptığı açıklamayla, Yatağan Termik Santralinde yıllarca taşeron firmalarda asıl işleri yapan işçiler için 2011 yılından beri sürdürdükleri hukuk mücadelesinde yeniden zafere ulaştıklarını açıkladı.

Erçelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Taşeron firmalarda asıl işleri yapan arkadaşlarımızı sendikamıza üye yapacağız dedik. Onların haklarını, çıkarlarını koruyacağımızı söyledik. O günden beri onlara verdiğimiz her sözün arkasında durduk.

Tabi bu süreç öyle kolay olmadı, suyu bulandıran çoktu. Aralarında sendikaya korka, korka üye olanlar vardı. İşe girmelerine ön ayak olanlara danışan arkadaşlarımız vardı. 

Sıkıntılı da olsa başardık ve taşeron firmalarda asıl işleri yapan arkadaşlarımızın tamamını sendikamıza üye yaptık.

Arkadaşlarımız da bizlere inandılar, güvendiler, tam destek verdiler. Bize duyulan bu güveni hiçbir zaman istismar etmedik.

Yatağan’da yaklaşık 300 Taşeron üyemiz için 8 yıldır sürdürdüğümüz hukuk mücadelesini ikinci defa kazandık. Geriye dönük hak ettikleri ücretler Cuma günü itibariyle üyelerimizin hesaplarına yattı.

Hayırlı olsun, güle güle harcasınlar.

Yeniköy ve Kemerköy’deki taşeron üyelerimizin alacakları ile ilgili mücadelemiz henüz bitmedi, sürüyor.

Milas’ta aleyhimizde verilen kararı itiraz edeceğiz ve gittiği yere kadar götüreceğiz.

Süreç biraz uzayacak ama sonuçta biz kazanacağız!

Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece kazanan hep biz olacağız.

Taşeron davaları sürecinin başından beri bizlere her türlü desteği veren TES-İŞ Sendikamız Genel Başkan ve Merkez Yöneticilerimize, Şubemiz Yönetim, Denetim, Disiplin Kurullarına, Baş temsilci ve Temsilci Arkadaşlarıma ve her zaman bizlere güvenen Enerji İşçisi Arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Bizler tarihi sorumluluğumuz gereği üzerimize düşeni yaptık, bundan sonra da yapmaya da devam edeceğiz.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56