banner80

Yatağan tır ve kamyon garajı ile galericiler sitesine kavuşuyor

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün seçim vaatlerinden biri olan tır ve kamyon garajı ile galericiler sitesinin yapımı için yer tahsis protokolü imzalandı.

Yatağan tır ve kamyon garajı ile galericiler sitesine kavuşuyor

Yatağan’ın önemli ihtiyaçlarından biri olan tır ve kamyon garajı ile galericiler sitesinin yapımı için Yatağan Kaymakamlığı’nda düzenlenen törende, Kafaca Kaplancık Mahallesi’ndeki 42,5 dönümlük arazi Yatağan Belediyesi’ne tahsis edildi.

Törenin ardından Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, tahsis edilen araziye giderek incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Toksöz, Yatağan’ın her zaman ihtiyacı olan ve gündemimizde olan tır garajı ve galericiler sitesi için Kafaca Kaplancık’taki arazinin Yatağan Belediyesi’ne tahsis edildiğini söyledi.

Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İnönü Bulvarı tamamlanmak üzere. Fakat İnönü Bulvarı’nın görüntüsünü bozmamak için yol kenarlarındaki galericileri ve buralar park eden kamyon ile tırların şehir dışında oluşturulacak bir alana taşınması, en başından beri gündemimizdeydi. İstiyoruz ki yaya kaldırımları, yayaların olsun. O konuyla ilgili temmuz ayından itibaren galericilerin şehir dışına alınması için devletimizin bir kanunu var. Onları şehir dışına alırken de ‘kendinize yer bulunuz’ demek doğru bir çözüm değil. Bunun için de bir çalışma yaptık ve devletimiz de bizlere yardımcı oldu. Kafaca Kaplancık’taki bu araziyi protokolle teslim aldık. Bize yaklaşık 2 yıllık bir süreç verdiler. Tır ve kamyon garajı ile galericiler sitesi için planlama çalışmalarına geçtik. İnşallah planlarımızı yapıp büyükşehrin onayından geçtikten sonra Yatağan nefes alacak. Çünkü tır ve kamyon şoförlerimiz, araçlarını koyacak, güvenlikli bir yer arıyorlardı. Biz de güvenlikli, güzel ve pırıl pırıl bir yer yapmayı amaçlıyoruz. Galericileri de tıpkı Menteşe ilçesinde olduğu gibi şehir dışına alıp yayalarımızın güvenliğini sağlayacağız” diye konuştu.

Yatağan’ın eksiklikleri bir bir giderdiklerinin altını çizen Toksöz, “Bu çalışma biraz süreç alacak. Yerin protokolünü imzaladık. Planlamayla ilgili çalışmaları bir an önce hayata geçirerek inşaata başlamak istiyoruz. Bu süreç yaklaşık 1 yıllık bir süreç gerektirecektir. Ben süreçte bize hoşgörü gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sıkıntıları ve dertleri biliyoruz. Yatağan halkının rahat edebileceği, huzurlu ve nefes alabileceği bir şehir ortamına kavuşturmak için çalışıyoruz. Tüm hemşerilerimize gösterdikleri sabır için teşekkür ediyorum. Kaymakamlığımıza, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüze, Malmüdürlüğümüze ve Milli Emlak Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68