Yatağan “Torba Yasa” bilgilendirme toplantısı

Yatağan Vergi Dairesi, Sosyal Güvenlik Merkezi Yatağan Şubesi, Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası İlçe Temsilciliği’nin katılımıyla “Torba Yasa” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yatağan “Torba Yasa” bilgilendirme toplantısı
 Kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun uyarınca iş ve işlemlerde yapılan değişiklikler hakkında Yatağan’da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Mali Müşavirler Odası İlçe Temsilcisi Selayi Kesiktaş, toplantı sırasında yaptığı konuşmada, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Genel Sağlık Sigortası (GSS), Bağ-Kur ve Vergi Dairesi’ne borcu olanların uyması gereken takvimi açıkladı.

SGK’ya borcu olanların, yapılandırmadan faydalanmaları için, en geç 31 Aralık 2014 tarihine kadar SGK’ya başvurmaları gerektiğini belirten Kesiktaş, GSS prim borcu olanların ise, 31 Mart 2015 tarihine kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuruda bulunarak gelir testi yaptırması gerektiğini söyledi. Kesiktaş, test sonucuna göre, borcu olanları 30 Nisan 2015 tarihine kadar borçlarını yapılandırması gerektiğini kaydetti.

Bağ-Kur’a borcu olanların 31 Aralık 2014 tarihine kadar SGK’ya başvuruda bulunması gerektiğini ifade eden Kesiktaş, Vergi Dairesi’ne borcu olanların 30 Kasım 2014 tarihine kadar dairelere başvuruda bulunmalarının, ilk taksitlerini de 31 Aralık 2014 tarihine kadar ödemelerinin gerektiğini söyledi.

Yasanın en önemli gerekçelerinden birinin, ekonomik kalkınmanın sürdürülebilirliği olduğuna dikkati çeken Kesiktaş, “Mükellefler, daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bağlı oldukları mali müşavirlerden gerekli bilgileri alabilirler” dedi.

Toplantıya, Vergi Dairesi Müdürü Şennur Çay, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yüksel Büyük, Mali Müşavirler Odası İlçe Temsilcisi Selayi Kesiktaş, Vergi Dairesi çalışanları, Mali Müşavirler Odası İlçe Temsilciliği’ne üye mali müşavirler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68