Yatağan toz duman

Yatağan termik santrali bu gün sabah saatlerinden itibaren ilçede hayatı adeta kabusa çevirdi. Elektro filtrelerde meydana gelen arıza nedeniyle santralin bacasından çıkan kül bulutları ilçenin üzerini örtünce ilçede panik havası yaşandı.

Yatağan toz duman
Yatağan termik santralinin geçtiğimiz günlerde arızalanarak devre dışı bırakılan 2. Ünetisi bu gece(Cuma) 02.30 sıralarında yeniden devreye alındı. Ünitenin yeni revizyondan çıkan elektro filtrelerinde sabah 08.00 sıralarında yeniden arıza meydana geldi. Kül tutucu elektro filtrelerin arızalanarak devre dışı olmasının ardından kısa sürede ilçenin üzerini toz bulutu kapladı. Evlerinden ve işyerlerinden çıkamayan vatandaşlar gazeteleri arayarak tepki gösterirken, Yatağan Kaymakamlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığına da çok sayıda şikayet telefonunun ulaştığı öğrenildi.

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler santrale giderek konu hakkında tutanak tutarken, santral yetkilileri, “2. ünitemiz arıza nedeniyle bir süredir devre dışı. Bu gece arıza giderilerek devreye alındı ancak sabah saatlerinde elektro filterelerde arıza meydana gelince sıkıntı yaşandı. Saat 10.50 itibariyle de üniteyi tamamen devreden çıkarttık” açıklamasında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
muharrem çetinkaya
muharrem çetinkaya - 6 yıl Önce

Oyum sana ama ... çevre bakanı olma şartı ile, cavit gardaşım , neeeee yapar bu ( .YATAĞANIN ) FIRINLARI,,! DA SANTRALDAN BETER.KOKUYOR GECE EL ATAR MISIN.LÜTFEN.ARZEDER BAŞARILI ÇALIŞMALAR, DİLERİM.HAYIRLI CUMALAR DUASI İLE.

SIRADAKİ HABER