Yatağan, trekking sporuna ev sahipliği yapacak

Muğla’da faaliyet gösteren bir doğa sporları grubu, Yatağan ve çevresinde incelemeler yaparak ilçede trekking sporuna uygun yerleri araştırıyor.

Yatağan, trekking sporuna ev sahipliği yapacak
 Yaklaşık 200 kişiden oluşan ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Doruk Doğa Sporları Grubu, genellikle pazar günleri gerçekleştirdikleri trekking (dağ yürüyüşü) sporunu, Yatağan’da da sürdürmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda Yatağan’a gelen grubun temsilcileri Hüseyin Koca ve Mehmet Bal, ilçede incelemelerde bulundu.
Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz’u makamında ziyaret eden Doruk Doğa Sporları Grubu temsilcileri, grup hakkında Oğuz’a bilgiler vererek yürüyüşlerin bölgeye katkısından bahsetti.
Grup hakkında bilgiler veren Koca, yürüyüşlerin genellikle Muğla’da yapıldığını, bazen de küçük gruplar halinde il dışında da etkinlikler düzenlendiğini belirterek, “Yatağan’a gelme amacımız, Yatağan’daki bilinen yürüyüş parkurlarına yeni parkurlar eklemektir. Bu doğrultuda Yatağan ve çevresinde incelemelerde bulunacağız. İncelemeler neticesinde hazırlayacağımız parkuru, diğer yürüyüş gruplarıyla da paylaşacağız” ifadelerinde bulundu.
Bal ise, trekking sporunun Yatağan’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacağının altını çizerek, “Yatağan, çok sayıda kültürel ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Umarız Yatağan, trekking sporuna gönül verenlerin uğrak yeri haline gelecek. Bu durum, hem ilçenin tanıtımına hem de ilçeye ekonomik girdi sağlanması noktasında önemli katkılar yapacaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68