23 Haziran 2018 Cumartesi

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Yatağan ve Kavaklıdere, 5 saat elektriksiz kalabilir

Muğla Valiliği, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde yapılması planlanan bakım çalışmaları nedeniyle iki ilçenin birçok mahallesine 5 saat boyunca elektrik verilemeyebileceğini bildirdi.

10 Ekim 2017 Salı 09:03
Bu haber 1859 kez okundu
Yatağan ve Kavaklıdere, 5 saat elektriksiz kalabilir

 Muğla Valiliği, Muğla Valiliği, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde yapılması planlanan bakım çalışmaları nedeniyle iki ilçenin birçok mahallesine 5 saat boyunca elektrik verilemeyebileceğini bildirdi. Açıklamada, bakım çalışmaları sırasında trafo merkezine yakın ilçelerden enerji alınacağı fakat oluşabilecek olumsuz şartlarda çalışmanın yapıldığı bölgenin 13 Ekim Cuma günü 06.00-11.00 saatlerinde elektriksiz kalabileceği belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “TEİAŞ 21. Bölge Müdürlüğü Muğla İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Müdürlüğü’nün ilgi yazısı ile Yatağan TS, Trafo Merkezinde gerçekleştirilecek 2017 yılı genel bakım çalışmaları kapsamında 13 Ekim 2017 Cuma günü, 06.00-11.00 saatleri arasında elektrik kesintisine gidileceği bildirilmiştir” denildi.

Yapılan açıklamada, elektrik kesintisinin yaşanabileceği yerler, şu şekilde açıklandı:

Planlanan çalışma nedeniyle Yatağan ilçesine bağlı Bencik, Şahinler, Eskihisar, Karaltı, Kozağaç, Çamlıca, Yaylaköy, Yeşilköy,  Cazkırlar mahalleleri ve bu merkezlerdeki tüm özel trafolu müşteriler, Milas ilçesi üzerinden enerjilendirilecek ancak kısıt şartlarının oluşması durumunda bu yerleşim birimlerine elektrik verilemeyebilecektir.

Yatağan ilçesinin Yava, Hisarardı, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Kırıkköy mahalleriyle Turgut ve Nebiköy ovaları mevkiileri Aydın ili, Çine Trafo Merkezi üzerinden kısıt şartları dâhilinde beslenecek olup koşulların olumsuzluğu halinde ise belirtilen yerleşim merkezlerinin bir bölümüne veya tamamına elektrik verilemeyebilecektir.

Yatağan ilçe merkezi ile Bozarmut, Bozüyük, Turgut, Yeşilbağcılar mahalleleri başta olmak üzere toplam 36 mahalle Menteşe ilçesi üzerinden enerjilendirilecek ancak kısıt şartlarının oluşması durumunda bu yerleşim birimlerine elektrik verilemeyebilecektir.

Kavaklıdere ilçe merkezi ile Çamlıbel, Çayboyu, Menteşe mahallelerinin içinde bulunduğu toplam 15 mahalle Menteşe ilçesi üzerinden enerjilendirilecek ancak kısıt şartlarının oluşması durumunda bu yerleşim birimlerine elektrik verilemeyebilecektir.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV