Yatağan ve Kavaklıdereliler, güne karla uyandı

Gece saatlerinde Yatağan ve Kavaklıdere ilçesinde etkili olan kar yağışı, her iki ilçeyi de beyaza bürüdü. Güne karla başlayanlar, kartpostallık manzaraların fotoğraflarını çekerek sosyal medyada gündem oluşturdu.

Yatağan ve Kavaklıdereliler, güne karla uyandı

Yatağan ve Kavaklıdere ilçesinde birkaç gündür etkili olan yağmur ve rüzgar, gece saatlerinde yerini kara bıraktı. Sabah erken saatlerde uyanan vatandaşlar, evlerinden dışarı baktıklarında karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlık yaşadılar. Kavaklıdere’nin tamamında, Yatağan’ın ise yüksek kesimlerindeki mahallelerinde etkili olan kar yağışı, her iki ilçeyi de beyaza bürüdü.

Kar oynamak için evlerinden çıkan çocuklar, kar topu oynayıp kardan adam yaparak uzun süredir hasret kaldıkları karla eğlenirken, yetişkinler ise işlerine gitmek için karla kaplanan araçlarını temizledi.

Özellikle yüksek kesimlerdeki kırsal mahallelerde yaşayanların araçları, yaklaşık 30 santimetreyi bulan kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı.

Jandarma ekipleri, güvenlik tedbirlerini artırırken Kavaklıdere ilçesinde zincirsiz araç geçişine müsaade etmiyor.

Öte yandan, kapanan yolların açılması için Yatağan ve Kavaklıdere belediyelerinin ekipleri, Orman İşletme ekipleri işbirliğiyle çalışmalar yürütüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68