Yatağan ve Kavaklıdere’ye 4 saat boyunca elektrik verilemeyecek

TEİAŞ 21. Bölge Müdürlüğü ve Muğla İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Müdürlüğü, 6 Kasım Pazar günü Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinde 4 saatlik elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Yatağan ve Kavaklıdere’ye 4 saat boyunca elektrik verilemeyecek
 TEİAŞ 21. Bölge Müdürlüğü ve Muğla İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Müdürlüğü, Yatağan Termik Santrali ve trafo merkezi güç trafosuna ait ana bara ayırıcısının arızasının giderilmesi ve fiderlerin ana bara ayırıcılarının bakımlarının gerçekleştirilmesinden dolayı, 6 Kasım Pazar günü saat 06.00 ile 10.00 saatleri arasında baranın izole edileceğini duyurdu.

Yatağan Termik Santrali ve trafo merkezinde yapılacak olan bu çalışma nedeniyle, pazar günü saat 06.00 ile 10.00 arasında, Yatağan ve Kavaklıdere’nin tamamına elektrik verilemeyeceği açıklanırken, konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Elektrik verilemeyecek yerleşim merkezlerindeki kendi tesislerinde bakım planlayan ilgililerin güvenlik önlemlerini almaları gerekmektedir. Diğer yandan TEİAŞ çalışmasının önceden tamamlanması durumunda enerji daha erken verilebileceğinden bu durum ilgililerce dikkate alınmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95