banner80

Yatağan, Yatağanlılara yakışır modern bir hastaneye kavuşuyor

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yapımı tamamlanmak üzere olan Yatağan Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Gökcan, Yatağan’ın Yatağanlılara yakışır modern bir hastaneye kavuşacağını söyledi.

Yatağan, Yatağanlılara yakışır modern bir hastaneye kavuşuyor

Bir dizi ziyaret, açılış ve temaslarda bulunmak üzere Yatağan’a gelen AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yapımı tamamlanmak üzere olan Yatağan Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Gökcan’a, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti Muğla Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı ve Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bülent Gökkuş eşlik etti.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Gökcan, “Yatağan Devlet Hastanemiz, 100 yataklı bir hastanedir. 1 Şubat itibarıyla geçici teslimi yapılacak. Ay sonu da hasta kabulüne başlayacak” dedi.

Gökcan, Yatağan’ın Yatağanlılara yakışır modern bir hastaneye kavuştuğunu söyleyerek, “Yatağanlıların modern bir hastanesi olacak. En güzel şekilde son sistemle donatılmış bir hastanenin tamamlanması bizleri çok mutlu etti. Eski hastanede diyaliz merkezimiz yoktu. Ama burada diyaliz merkezimiz olacak. Yatağan ve Kavaklıdere’deki hastalarımız, bu nedenle Menteşe ve Milas’a gitmek zorunda kalıyordu. Artık diyaliz için Yatağan’a gelebilecekler. Daha önceki hastanemiz C sınıfı bir hastaneydi. Ama yeni hastanemiz B sınıfı bir hastane olacak. Bu sayede uzman doktor sayımızda ve polikliniklerin servis yatak sayısında artış olacak. Bu anlamda, hem kalite hem doktor sayısı hem de branşların dağılımı noktasında oldukça önemlidir. 6 yataklı yoğun bakım ünitesi var. 5 yataklı da palyatif merkezimiz var. Yine aynı şekilde 4 yataklı yeni doğan ünitemiz olacak. Ayrıca son teknolojiyle donatılmış ameliyathanelerimiz var. Fizik tedavi merkezimiz de olacak. Yatağan ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın gelip modern bir hizmet alabilecekleri bir hastane oldu. Biz bu durumu çok önemsiyoruz. Özellikle ilçelerde, vatandaşlarımızın il merkezine gelmeden yerinde sağlık hizmetlerini sunmak bizim üzerinde durduğumuz konulardan biridir. Geçici teslimin ardından eksiklik varsa tamamlayacağız. Bakanlık düzeyinde bizim yapmamız gereken varsa, elimizden geleni yapacağız. Kardiyologumuz yokmuş, önümüzdeki günlerde bakanlıkla bunun görüşmesini yapacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68