Yatağan Yine Mağlup!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Kavaklıdere’de ikinci etap konutları yapılırken, Yatağan’da bu konuda hiçbir çalışmanın olmayışı Yatağanlılarda merak uyandırdı.

Yatağan Yine Mağlup!
 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kavaklıdere ilçesinde birinci etap konutları kapsamında, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 136 konut ve 1 adet iş merkezi yapılmış, bu konutlara sahip olmak isteyen vatandaşlar, 2 bin ve 3 bin TL’lik peşinatın ardından 350 TL ile 850 TL arasındaki taksitlerle ev sahibi olmuştu.

Kavaklıdereliler tarafından rağbet gören TOKİ konutlarının şimdi de ikinci etabı için çalışmalara başlandı ve ihaleyi alan firma, 30 Nisan 2015 tarihinde inşaat çalışmalarını tamamlayacak.

4 bin – 6 bin TL arası peşinatla, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 160 konutun yanı sıra 1 adet iş merkezi ve 1 adet caminin yapılacağı TOKİ ikinci etap konutlarına da Kavaklıderelilerin büyük ilgi gösterdiği öğrenildi.

Kavaklıdere’ye var, Yatağan’a yok!

Yatağan’a 28 km uzaklıkta bulunan ve TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nin 2013 sonuçlarına göre toplamda 10 bin 878 nüfusa sahip olan ilçede TOKİ’nin ikinci etap konutların yapımına başlaması, toplamda 45 bin 295 nüfuslu Yatağan’da ise sadece ilçe merkezine 5 km uzaklıktaki Bozarmut Mahallesi’nde TOKİ konutlarının bulunması, orada ise sadece 2+1 olmak üzere 112 konutun olması Yatağanlılarının tepkisine neden oldu.

Kavaklıdere ilçe merkezinde ikinci etabı yapılan TOKİ konutlarının, Yatağan ilçe merkezinde birincisinin bile yapılmamasının sebebini merak eden vatandaşlar, “Konut sahibi olmak yasal hakkımızdır, biz de Kavaklıderelilere verilen konut sahibi olma hakkından faydalanmak istiyoruz ve Yatağan’da da bir an önce birinci etap çalışmalarına başlanmasını istiyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2014, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir dost
bir dost - 7 yıl Önce

yatağan belediye başkanı nın yukarıda bulunan barış sitesi satılsın daha sonra belkiiiii yatağana toki gelir

bir dost
bir dost - 7 yıl Önce

yatağan belediye başkanı nın yukarıda bulunan barış sitesi satılsın daha sonra belkiiiii yatağana toki gelir

deniz
deniz - 7 yıl Önce

haşmet abinizin belediyecilik anlayışı yatağanı geliştirmeye uygun değil. bu anlayışla yatağan daha çok mağlup olacaktır. chp bir türlü iyi aday çıkartamıyor. sadece yatağan değil tüm chp li belediyeler böyle

hasan dede
hasan dede - 7 yıl Önce

sevgili yatağanlılar yatağanı müteahhit lobisi yönetiyor.hala farkında değilmisiniz. müteahhit lobisi toki konutu yaptırır mı sanıyorsunuz.

turgay mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

haber degeri olsa da bence yatağanlı olarak sevinmeliyiz.olmaması iyidir.toki evleri ülkemiz için rezalettir.her bir tarafı dökülüyor.plan proje beş para etmez.işçilik sıfır.beton yıgını evler.kavaklıderenin olsun.

turgay  mutlu
turgay mutlu - 7 yıl Önce

bozarmut toki evlerine gidin bir bakın.dökülüyor.türk aile yapısına uygun degil.fakir fukara ev sahibi olsun tamamda bu şekilde olmaz.allah muhafaza bir deprem olursa ilk çökecek toki evleridir.dayanıklı daha az katlı evler yapılmalıdır.

gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Barış sitesi var ya yataganda yeterli olur.

yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

3.köprünün yapılmasını karşı çıkan,marmaray'a binmem diyen zihniyet yatağanı yönetiyor da ondan.toki zenginlere hitap etmiyor zaten,orta sınıfa ve fakirlere hitap ediyor.


SIRADAKİ HABER

banner68