19 Ağustos 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Yatağan Ziraat Odası Başkanı Buğday, son yolculuğuna uğurlandı

Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybeden Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday’ın cenazesi, defnedildi.

22 Eylül 2017 Cuma 09:32
Bu haber 980 kez okundu
Yatağan Ziraat Odası Başkanı Buğday, son yolculuğuna uğurlandı

 Buğday’ın cenazesi, tören için 2007 yılından beri başkanlığını yaptığı Yatağan Ziraat Odası Başkanlığı’nın hizmet binasının bahçesine getirildi.

Buradaki törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, çevre il ve ilçelerin ziraat odası başkanları, daire amirleri ve Buğday’ın yakınları katıldı.

Buğday’ın yakınları, tabutunun başında gözyaşı döktü.

Törende konuşan Kaymakam Çiçek, Buğday’ın ismi gibi şen yüzlü ve naif bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.

Buğday’ın ilerleyen yaşı ve sağlık problemlerine rağmen Yatağan Ziraat Odası’ndaki görevini layıkıyla yerine getirmeye çalıştığını belirterek, “Hastaneye yatmadan birkaç gün önce Muğla Valiliği’nde karşılaşmıştık. Hastalığına rağmen vazifesinin başındaydı. Genç bir idareci olarak kendisine imrendim. Allah böyle insanlarımızın sayısını artırsın” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Işık ise, sevdikleri ve değer verdikleri bir büyüklerini kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydetti.

Buğday’ın Yatağan’a verdiği hizmetin önemine vurgu yapan Işık, “İnanıyorum ki, Yatağan’a ve Yatağanlılara yaptığı hizmetler karşılığında cennete gidecektir. Yatağan Ziraat Odası’nın hizmet binasından tutun da Yatağan’da seracılığın gelişmesi için attığı adımlar ve çiftçilere sağladığı katkılar küçümsenemez. Bu yüzden çiftçilerin ve bizlerin yol göstericisiydi.  Kendisini her zaman minnetle anacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Buğday’ın cenazesi, Yukarı Cami’ye getirildi.

Yatağan Müftüsü Abdullah Kılıç’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Buğday’ın cenazesi, Yatağan Şehir Mezarlığına defnedildi.

Buğday’ın, kalp rahatsızlığından dolayı yaklaşık bir aydır Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde tedavi gördüğü öğrenildi.

- Cenazeye, sanatçı Murat Kekilli de katıldı

Yukarı Cami’deki cenaze namazına katılan sanatçı Murat Kekilli, namazın ardından muhabirimize açıklama yaptı.

Buğday ile arkadaşının akrabası olması nedeniyle uzun süre önce tanıştığını anlatan Kekilli, Buğday’ın daveti üzerine 2013 yılındaki Yatağan Ziraat Odası’nın “14 Mayıs Dünya Çiftçilik Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde sahne aldığını anımsattı.

Kekilli, konserin ardından Buğday ile samimiyetinin daha da arttığını kaydederek, “Çok sevdiğim ve saydığım bir büyüğümdü. Fikirlerine saygı duyduğum ve her zamanda tecrübelerine danıştığım güzel bir insandı. Özel işlerim nedeniyle İzmir’deyken acı haberi aldım. Değerli büyüğüme son görevimi yerine getirmek için de cenazesine katıldım. Allah rahmet eylesin. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV