Yatağan Ziraat Odası delege seçimleri yapıldı

Yatağan Ziraat Odası, 50 mahalle muhtarlığında kurulan sandıklarda delege seçimlerini yaptı.

Yatağan Ziraat Odası delege seçimleri yapıldı
 Yatağan merkez ve diğer 44 mahallede 2015 yılının şubat ayı içerisinde yapılacak olan başkanlık seçimlerde, 21 kişiden oluşacak olan meclis yönetimi seçiminde oy kullanacak olan delegelerin belirlenmesi için seçimler yapıldı.

4 yılda bir aralık ayında yapılan delege seçimlerinin, pazar günü muhtarlıkların sandık kurulu başkanlığında gerçekleştiğini ifade eden Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, oy pusulalarının muhtarlık tarafından hazırlanan tutanakla kaymakamlığa gönderildiğini bildirdi.

7 bin 500 kayıtlı üyenin katılımıyla gerçekleştirilen delege seçimlerinde, başkanlık seçimlerinde oy kullanacak 50 delegenin belirlendiğini söyleyen Buğday, “Seçim sonuçlarının incelenmesinin ardından, mazbatalarını alan delegelerimiz, şubat ayında yapılacak olan meclis seçimine katılacak. 21 kişiden oluşacak olan meclis ise, kendi içerisinde 7 kişilik yönetim kurulunu belirleyecek. Daha sonra ise yönetim kurulu tarafından başkan belirlenecek” şeklinde konuştu.

Delege seçimlerinin Yatağan Ziraat Odası’na hayırlı olmasını dileyen Buğday, oda üyelerine ve mahalle muhtarlarına, ilgilerinden dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68