Yatağan Ziraat Odası Kavaklıdere’ye Kapılarını Açtı

Ziraat odalarının bulunmadığı yerleşim birimlerinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri’nin ziraat odalarının işini yürütmesinin önü çıkarılan yasayla kapatılınca, Yatağan Ziraat Odası Kavaklıdereli çiftçilere de kapılarını açtı.

Yatağan Ziraat Odası Kavaklıdere’ye Kapılarını Açtı
 Ziraat odalarının bulunmadığı yerleşim birimlerinde, ziraat odaları tarafından yürütülen çalışmaların Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından yürütülmesine Bakanlık tarafından çıkartılan yasayla son verildi ve Kavaklıdereli çiftçilerin işlemlerinin Yatağan Ziraat Odası tarafından yürütülmesine karar verildi. 
Kavaklıdereli çiftçilere kapılarını açtıklarını belirten Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday; “Yasa gereği artık Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ziraat odalarının görevini yürütemiyor. Bu nedenle Kavaklıdereli çiftçilerimiz artık işlemlerini Odamız aracılığıyla yürütecek” dedi. 
Bilindiği üzere, konu geçtiğimiz günlerde Kavaklıdere’de düzenlenen toplantıyla gündeme getirilmiş, Kavaklıdere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili Emrullah Çetin, AK Parti İlçe Başkanı İsa Gün,  muhtarlar, kooperatif ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri  katılmış ve Kavaklıdereli çiftçilerin işlemlerinin Yatağan Ziraat Odası tarafından yürütüleceği belirterek, Kavaklıdere’ye Ziraat Odası kurulması konusu görüşülmüştü.  

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2013, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER