Yatağan Ziraat Odası üyesi üreticiler Deniz Bank avantajlarıyla tanışıyor

Tarım sektörüne sağladığı finansal destekle özel sektör bankaları arasında önemli bir konumda bulunan Deniz Bank ile Yatağan Ziraat Odası arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Yatağan Ziraat Odası üyesi çiftçiler de Deniz Bank'ın Tarım Bankacılığı alanında sunduğu avantajlardan yararlanabilecekler.

Yatağan Ziraat Odası üyesi üreticiler Deniz Bank avantajlarıyla tanışıyor
 Yatağan Ziraat Odası Başkanlığı makam odasında düzenlenen Tarım Bankacılığı protokol törenine, Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, Deniz Bank Milas Şube Müdürü İsmet Aloğlu, Deniz Bank Milas Şubesi Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticisi Melih Tarhan ve Yatağan Ziraat Odası Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Tören sırasında konuşan Başkan Buğday, Deniz Bank ile yapılan protokol çerçevesinde, oda binasının alt katına bankamatik yerleştirileceğini ve önümüzdeki günlerde Deniz Bank’ın Yatağan’da bir şube açacağını söyledi.

Deniz Bank Milas Şube Müdürü Aloğlu şunları söyledi: “Deniz Bank olarak tarımın ülke ekonomimize katkısının bilincindeyiz ve üreticinin zor günlerinde de yanındayız. İmzaladığımız bu protokol ile Yatağan Ziraat Odası üyesi çiftçiler de Deniz Bank'ın üreticiye sunduğu tüm yeni ürün ve hizmetlerden yararlanabilecekler. Deniz Bank Üretici Kart ile ödemelerini yılda bir kez hasat zamanına göre belirleyebilecek olan Ziraat Odası üyesi üreticiler; oda, kooperatif, birlik mağazalarından mazot, gübre, yem ve tarım ilacı gibi tarımsal ihtiyaçlarını 5 aya varan vadelerde 0 faiz ile alabilecekler.”

Üretici Kart hakkında bilgiler veren Deniz Bank Milas Şubesi Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticisi Tarhan, üreticilerin, üretici kartlarını, mazot, gübre, yem, tarım ilacı, tohum, tarım makineleri ve diğer tarımsal ihtiyaçları için anlaşmalı üye işyerlerinden alışveriş yaparak veya ATM'lerden nakit çekerek kullanabileceklerini söyledi. Tarhan, ayrıca üretici kartların geri ödemelerinin hasat tarihinde yapılabileceğini, üretici kart ile birlikte nakit taşıma riskinin ortadan kalktığını, erken ödeme imkanı sağladığını ve anlaşmalı işyerlerinde kampanyalı tarımsal girdi alışveriş imkanı sağladığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2014, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68