Yatağan Ziraat Odası’nda Süleyman Kuru, güven tazeledi

Yatağan Ziraat Odası’nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Süleyman Kuru, rakibi Yücel Arık’tan 3 oy fazla alarak güven tazeledi.

Yatağan Ziraat Odası’nda Süleyman Kuru, güven tazeledi

Yatağan Ziraat Odası’nın 27. Olağan Genel Kurulu, Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurula, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çevre ziraat odalarının temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Divan başkanlığının seçiminin ardından mali ve faaliyet raporları okunarak onaylandı. Daha sonrasında ise dilek ve temenni konuşmalarına geçildi.

Mevcut Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru, burada yaptığı konuşmada, “2016 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarım Dairesi Başkanlığıyla yaptığımız anlaşmayla yaprak, toprak ve su analizleri uzman kişiler tarafından yapılmakta olup çitçilerimiz bilinçlendirilmektedirler. Zeytin hastalıkları ve verimi konusunda eğitim çalışmaları yaptık ve uzman kişiler tarafından bilgilendirme toplantıları düzenledik. Büyükşehir Tarım Dairesi ile ilaç, tohum, fide destekleri konusunda anlaşmalar yaptık. İhtiyacı olan çiftçilerimize bu ürünlerden dağıttık. Her yıl değişik ilçelerde açılan tarım fuarlarına tüm çiftçilerimizi davet ederek ücretsiz katılımlarını sağladık” diye konuştu.

Kuru, “Yaptığımız faaliyetlerin listesi çok uzun olduğu için sadece kısa örnekler verdim. Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığım bir yıllık kısa sürede en iyisini ve en güzelini yaptığımı düşünüyorum. Bu bir yıllık süreçte altyapısını hazırladığımız birçok projenin devamını ileriki 4 yılda başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Kuru’nun karşısına rakip olarak çıkan Yücel Arık da, “Mülkiyeti devlete ait olan, şirketlere devir edilemeyen TKİ maden sahalarındaki zeytinlikleri odamıza kazandıracağız. İlçemizde bulunan termik santralin sıcak suyundan seracılık faaliyetlerinde faydalanmak için kapsamlı proje hazırlanması için Tarım İl ve İlçe müdürlükleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve GEKA ile ortak bir proje çalışması yapıp çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Birçok projemizi 21 delege ile değil 50 delegemizle şeffaf bir şekilde belli aralıklarla toplanarak bilgilendirme toplantıları yapacağız. Odamızın güçlü ve saygın bir şekilde büyümesini hep birlikte sağlayacağız. Odamız yönetimini kimsenin sözüne ve nazına bakmaksızın işin ehline teslim edeceğiz inancım ve güvenim tamdır” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek iki adaya da başarılar diledi.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçilirken, sandıkların kapanmasıyla oyların sayımına geçildi.

Yapılan sayımda, geçerli sayılan 49 oyun 26’sını alan mevcut başkan Süleyman Kuru güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Yücel Arık ise 23 oy aldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68