YATAĞAN’A 4 BEYAZ BAYRAK DAHA

2013 eğitim öğretim yılında ilçemiz okullarından Fatih Ortaokulu, METEM, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Turgut İlkokulu beyaz bayrak almaya hak kazandı.

YATAĞAN’A 4 BEYAZ BAYRAK DAHA
 Okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla başlatılan Beyaz Bayrak Projesine Muğla il genelinde 2012-2013 öğretim yılında 113 okul "Beyaz Bayrak" almak için başvuru yaptı. Başvuru yapan 113 okulda Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerin sonucunda İlçemizden Fatih Ortaokulu, METEM, TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Turgut İlkokulu 2 yıl süre ile "Beyaz Bayrak" almaya hak kazandı.

Sertifika alma töreni 14 Ocak 2014 Salı günü Valilik Binasındaki Vali Özer Türk Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer tarafından verilen sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yemen Akyüz, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Nuri Ceyhan ve Okul Müdürleri Hakan Ünalan, Aykut Turgut, Eyüp Türker Altınsoy ve Ali Şerefli  katıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68