Yatağan’a 7 milyon liralık yatırım!

Yatağan ilçesine yapılacak olan Gençlik Merkezi’nin temeli, düzenlenen törenle atıldı. Yaklaşık 7 milyon liralık yatırımın tamamlanmasıyla birlikte Yatağan, modern bir tesise sahip olacak.

Yatağan’a 7 milyon liralık yatırım!

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından ödeneği sağlanan, Yatağan Belediyesince de projelendirilerek ihalesi gerçekleştirilen Gençlik Merkezi’nin temel atma töreni, Akyol Mahallesi’nde düzenlendi.

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkan Vekili Osman Bulut ve belediye meclisi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende, dualar edilerek kurban kesildi.

3 bin 235 metrekare alanda zemin artı bir kat olarak inşa edilecek olan Yatağan Gençlik Merkezinde 242 kişilik çok amaçlı salon, 70 kişilik sinema salonu, kafeterya, mutfak, seminer salonu, kütüphane, bilgisayar, el sanatları, plastik sanatları ve zeka oyunları işliği ile derslikler bulunacak.

Yatağan Kaymakamı Kökçü, burada yaptığı konuşmada, Yatağan’ın çok güzel bir tesise kavuşacağından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Belediye Başkanı Toksöz ise, “Bu süreçte desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğolu’na, milletvekillerimiz ile Iil ve Iilçe başkanlarımıza, hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizde özellikle gençlerimizin kaliteli zaman geçirmeleri ve ailelerimizin gönül rahatlığıyla zaman geçirebilecekleri alanlar oluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68