Yatağan’a bir eser bırakarak gidiyor

Yatağan Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Sanayi Camisi’nde, Diyanet Vakfı’nın yayınlarından oluşan bir kütüphane oluşturuldu.

Yatağan’a bir eser bırakarak gidiyor
 Sanayi Camisi’nin İmam Hatibi Yahya Pınar’ın girişimleri, il ve ilçe müftülüğü ile sanayi esnaflarının katkısıyla, Sanayi Camisi’nde kütüphane oluşturuldu.

Görev yaptığı bir camide, cemaatin ve halkın faydalanabileceği bir kütüphane kurma hayaliyle yola çıktığını ifade eden Pınar, Tekirdağ İl Müftülüğü’ndeki yeni görevine başlamadan önce, Sanayi Camisi’ndeki kütüphaneyi hizmete soktu.

“Şükürler olsun ki hayallerimden birine ulaştım” diyerek sözlerine başlayan Pınar, Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından oluşan kütüphaneden tüm Yatağanlıları faydalanabileceğini söyledi.

Kütüphaneye katkıda Muğla İl Müftülüğü, Yatağan İlçe Müftülüğü ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne teşekkür eden Pınar, “Cami için yardımlarını eksik etmeyen Kooperatif Başkanı Adem Yaran ve diğer tüm sanayi esnaflarına teşekkür ediyorum” dedi.

Sanayi Camisi’nde görev yaparken Tekirdağ İl Müftülüğü’ne tayinin çıktığını belirten Pınar, “Muğla ve Yatağan’ı çok seviyorum. İnşallah ilerleyen yıllarda tekrar buralarda görev yaparım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68