Yatağan’a gelenleri, Türk bayrağı, Atatürk resmi ve belediye logosu karşılıyor

Yapımı tamamlanan fakat altyapı ve çevre düzenlemeleri aralıksız süren İnönü Bulvarı’nın aydınlatma direklerinin yerleştirilmesinin bir kısmının tamamlanmasıyla, dekoratif aydınlatma direkleri bulvarı aydınlatmaya başladı.

Yatağan’a gelenleri, Türk bayrağı, Atatürk resmi ve belediye logosu karşılıyor

Yenilenen İnönü Bulvarı’nın daha dikkat çekici ve karayolunu kullanan herkesin ilgi odağı haline gelmesi için çalışmalar sürüyor. Elektrik hatlarının yer altına alınması için ekiplerin çalışmaları sürerken, yeni aydınlatma direklerinin yerleştirilmesi sürüyor.

Yatağan Belediyesi tarafından sağlanan aydınlatma direklerinin ADM Elektrik Dağıtım AŞ ekipleri tarafından yerleştirilmesi çalışmalarını yerinde inceleyen Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Çalışmanın tamamlanmasıyla 45 adet 10+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direği ve 120 adet 6+10 metre boyunda alüminyum aydınlatma direğinin İnönü Bulvarı’nı aydınlatacağını belirten Toksöz, çalışmanın tamamlandığı bölümdeki aydınlatma direklerinin İnönü Bulvarı’nın aydınlatmaya başladığını söyledi.

Toksöz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “İnönü Bulvarı üzerinde devam eden çalışmalarda sona gelinirken, belediyemiz tarafından tedarik edilen bulvar aydınlatma direkleri orta refüjde tamamlanarak ilk kısım aydınlatma için enerji verildi. Bulvar üzerinde kaldırım bulunan bölgelerdeki çalışmalarında kısa sürede tamamlanmasının ardından aydınlatma direklerinin tamamının ışıklandırılması ve peyzaj çalışmaları ile adeta görsel şölen yaşanacak, ilçemize yakışır bir görünüm ve trafik akışı sağlanmış olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68