Yatağan’a Mental Aritmetik Merkezi

Matematik becerilerini ve hafızayı geliştirmesiyle bilinen Yatağan’ın ilk mental aritmetik merkezi ‘Tiamo’ açılışını dün yaptı. 5-12 yaş arası çocuklar için mental aritmetik kursları verilen Tiamo’da, 12 yaş üstü çocuklar için ise hızlı okuma kursları verilecek.

Yatağan’a Mental Aritmetik Merkezi
 Öğrenciler üzerinde matematik becerilerini geliştirmesiyle bilinen Tiamo Mental Aritmetik Merkezi dün Yatağan Cumhuriyet Mahallesi 166 Sokak Garaj Altı adresinde açılışını yaptı. 
Açılışa, Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz’un yanı sıra, Yatağan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Şirin Celep ve davetliler katıldı. 
Tiamo Mental Aritmetik Merkezi’nin açılışında konuşan Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz, Yatağan’ın her geçen gün gelişen bir ilçe olduğunu belirterek; “Gelişen ve büyüyen Yatağan’da her geçen gün yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Kurs sahiplerinden edindiğimiz bilgilere göre mental aritmetik de çocuklarımızın gelişimi ve derslerdeki başarıları için çok önemli. Bu nedenle Tiamo Mental Aritmetik Merkezi’nin açılışı için bir araya geldik. Umarım Yatağan ile buluşan bu yeni hizmet çocuklarımızın gelişiminde olumlu rol oynar. İşletme sahiplerine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” şeklinde konuşurken, Tiamo’nun çalışma şekli hakkında bilgi veren işletmeci Ayşe Kervan ise; “5-12 yaş gurubu öğrencilerin katılabildiği mental aritmetik kurslarıyla, öğrenciler zihinsel işlemleri inanılmaz bir hızla yapmaya başlar. Çocuklar matematiksel işlemleri Tiamo Abaküs Programı sayesinde hesap makinesi hızı ile zihinlerinden yaparlar. Dikkat ve zeka testleri ile Tiamo oyunları sayesinde çocuklarımız geleceğe sağlam temellerle hazırlamaya çalışıyoruz. Ayrıca kurslar sayesinde çocuklarımızın odaklanma ve özgüveni de artış göstereceği gibi, hayal güçleri gelişir, dikkat dağınıklığının azalması sağlanır. Ayrıca ayda bir yaptığımız testler ile çocuklar üzerindeki gelişimi net bir şekilde görebiliyoruz” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından  işletmenin açılış kurdelesi Yatağan Belediye Başkan Vekili Tarcan Oğuz ve Yatağan Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Şirin Celep tarafından kesildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2013, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68