Yatağan’a Sosyal Güvenlik Merkezi

Yatağan Ziraat Odası’nın girişimleriyle Yatağan’a Sosyal Güvenlik Merkezi açılması için çalışmalara başlandı.

Yatağan’a Sosyal Güvenlik Merkezi
 Yatağan’da Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) olmadığı için Yatağan’daki vatandaşlar, sigortalama ve tescil işlemleri, işyeri tescil ve e-sigorta işlemleri, prim tahakkuk ve tahsilat işlemleri, kısa vadeli sigorta (iş kazası-hastalık-analık-emzirme yardımı) işlemleri, genel sağlık sigortası işlemleri, emeklilik işlemleri (4/b), borçlanma işlemleri ve sağlık aktivasyon işlemleri gibi bir çok işlem için Muğla’ya gitmek zorunda kalıyordu. Evrak işleriyle ilgili eksiklik olduğu zaman evrakların tamamlanması için Muğla’dan tekrar Yatağan’a git-gel yapılmak zorunda kalındığı zamanlar da oluyordu.

Bu sorunun çözümü için 2 yıldır girişimlerde bulunan Yatağan Ziraat Odası, girişimlerin sonuç vermesiyle birlikte Yatağan’ın SGM’ye kavuşmasını sağladı. Yatağan’ın da SGM’ye kavuşmasıyla Muğla’da SGM bulunmayan ilçeler sadece Kavaklıdere ve Ula olarak kaldı.

Yatağan’ın SGM’ye kavuşması için Ziraat Odası’nın birinci katını 2 yıllığına SGK’ya bedelsiz olarak verdiklerini belirten Yatağan Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, Yatağan’da Sosyal Güvenlik Merkezi açılması için oda olarak girişimlerde bulunduklarını fakat Yatağan’ın Muğla’ya yakın mesafede olması nedeniyle girişimlerinin sonuçsuz kaldığını söyledi. Son olarak Muğla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne yeni atanan müdürle yeni bir görüşme yaptıklarını hatırlatan Buğday; “Görüşmeler neticesinde Yatağan’a Sosyal Güvenlik Merkezi açılması için söz aldık. Bunun için de Yatağan’da bina arayışlarına girildi. Biz de vatandaşımızın bir adet evrak için Muğla’ya 3-4 defa gidip geldiğini çok iyi biliyoruz. Bu insanlarımızı Muğla’ya göndermemek için odamızın alt katını Sosyal Güvenlik Kurumu’na 2 yıllığına bedelsiz olarak verdik. Binamızın birinci katındaki düzenlemeler bitmek üzere, Ramazan Bayramı’ndan önce SGK, Yatağan’da hizmet vermeye başlayacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2014, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68