Yatağan’da 11 Kasım’da 16 bin fidan dikilecek

Yatağan ilçesinde, "11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği"ne hazırlık için koordinasyon toplantısı yapıldı.

Yatağan’da 11 Kasım’da 16 bin fidan dikilecek

Türkiye genelinde çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başlatılan “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” kampanyasıyla Yatağan ilçesinde toplantı gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ve ülke genelinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidanın toprakla buluşması etkinliği kapsamında Yatağan ilçesinde gerçekleşecek fidan dikim programının koordinasyon toplantısı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutanı Yavuz Selim İnan, Yatağan Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çiçek, burada yaptığı konuşmada, Yatağan’da 11 Kasım günü 31 ayrı noktada 16 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını belirterek, “Ülke genelinde ağaç ve orman sevgisini arttırmak için 11 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. Bu kapsamda Muğla'da 200 bin, Yatağan’da ise 16 bin fidan dikilecek. Bu etkinlik çerçevesinde gerekli toplantılarımız yapıldı. Buradaki lokasyonlarımız belirlendi. Tüm kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının katılacağı fidan dikim etkinliğimize halkımızı davet ediyoruz" dedi.

Toplantıda, etkinlik kapsamında, Bağyaka, Çaybükü, Deştin, Akgedik, Alaşar, Yenikarakuyu, Bozarmut, Madenler, Şeref, Esenköy, Kacak, Turgut, Katrancı, Hacıbayramlar, Katrancı, Hacıbayramlar, Katrancı, Turgutlar, Hacıveliler, Sağlık Meslek Lisesi, Eskihisar, Yatağan Mezarlığı, Kozağaç ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu’na dikilecek fidanlar için hangi kurum, kuruluş ve siyasi partinin kaç kişiyle katılacağı not edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68