banner80

YATAĞAN’DA 2021 YILI ORMAN YANGINLARI MASAYA YATIRILDI

Yatağan’da 2021 yılında meydana gelen orman yangınları, Yatağan Termik enerji Üretim A.Ş. sosyal tesisleri sinema salonunda Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü Başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırılarak bundan sonra nasıl önlemler alınması konusunda bilgi verilerek bir takım karalar alındı.

YATAĞAN’DA 2021 YILI ORMAN YANGINLARI MASAYA YATIRILDI

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantıya, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Savcısı Batuhan Vural, Jandarma Komutanı Murat Kılıçarslan, Emniyet Müdürü Emre Arslan, Yatağan Orman İşletme Müdürü Beril Öztürk, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği, AFAT, MUSKİ temsilcileri, ilgili daire müdürleri, muhtarlar ve orman kooperatif başkanları katıldı.

  1. açılış konuşmasını slayt sunumuyla yapan Yatağan Orman İşletme Müdürü Beril Öztürk, “2021 yılı Temmuz Ağustos aylarında, İlimizde 15 günde 75 yangın çıktı bunların 30 u ziraat 45 i orman yangınıydı. Sıcaklık ve nem diğer mevsimlere göre 10 derece fazlaydı. Yangın söndürme çalışmalarında su çukurları çok işimize yaradı. İlimizdeki 364 su çukurundan 12 si ilçemizde bulunmaktadır. Bu güne kadar orman yangınlarında 34 şehit verdik onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Ben yangın döneminde, katkı yapan, kurum, kuruluş, muhtarlarımız, orman kooperatiflerimiz ve halkımıza çok teşekkür ediyorum’ diyerek ayrıntılı bilgi sundu. Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü’de, yaptığı konuşmada; ‘ Bilindiği üzere geçen yıl yörede çok sıkıntılı orman yangınları yaşadık. Bu toplantıları her ay yapacağız. Amacımız önlemleri önceden almaktır. Önümüzdeki yıl yangıları erken müdahale ile söndürmek için gönüllü ekibimizi hazırlayıp eğitim vereceğiz. Ben de yangın döneminde, katkı yapan, kurum, kuruluş, muhtarlarımız, orman kooperatiflerimiz ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’de, “İlgili muhatlar ve orman kooperatifleriyle iş birliği içinde hangi köye ne lazımsa temin etme çabasında olacağız” diyerek yangıların söndürülmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

Yatağan Jandarma komutanı Murat Kılıçarslan da, “kimse çekinmeden tüm şikâyetlerini karakol komutanlarımız ve bize bildirebilir” dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68