banner80

Yatağan’da 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Yatağan’da tören ve etkinliklerle kutlandı.

Yatağan’da 23 Nisan Coşkusu
HABERİN GALERİSİ
23 Nisan 2014

23 Nisan 2014

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yatağan’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Saat 09.30’da Atatürk Anıtı önünde Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün anıta çelenk sunmasıyla başlayan törenler, saat 10.00’da Yatağan Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen programla sürdü.

Atatürk Anıtı önündeki tören, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin anıta sunulmasıyla başlarken, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Anıt önündeki törenin ardından Atatürk İlkokulu’ndaki program geçildi. Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen programın açılış konuşmasını Atatürk İlkokulu Müdürü Celalettin Açar yaparken, Açar konuşmasında milli bayramların birlik ve beraberliği pekiştirdiğine vurgu yaptı. Açar, yaptığı konuşmada; “Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak demek; eğitim, bilim, teknik, tıp ve diğer bütün alanlarda uluslararasında başarı ve söz sahibi olmak demektir. Çocuklarımızı, tarihini bilen ufku açık, buna göre adımlarını sağlam atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur” dedi.

Açar’ın konuşmasının ardından ilçedeki ilkokullarda okuyan öğrenciler tarafından gösteriler sahnelendi. Öğrenciler tarafından okunan şiirler, söylenen şarkılar ve sahnelenen oyunlar programa katılanlar tarafından beğeniyle izlendi.

Yatağan İlçe Kaymakam Vekili Veli Biçer, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenci velilerinin katıldığı program, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi tarafından öğrencilere verilen kurslarda hazırlanan Türk Hava Kurumu uçak prototiplerinin uçurulmasıyla sona erdi.

Derece elde eden öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verilirken ödüllerin yanı sıra Anıtkabir Komutanlığı tarafından hazırlanan “Atatürk ve Çocuk” adlı kitaplar dağıtıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2014, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68