Yatağan'da 2B Satışları

Uzun zamandır Türkiye gündemini meşgul eden ve pek çok tartışmayı da beraberinde getiren 2B arazilerin satışının Meclis'ten geçmesinin ardından Yatağan'da arazi satışları başladı. Bazı arazilerin satışının gerçekleştirildiğini belirten Yatağan Malmüdürü Hatice Uysal tapuların düzenlenen temsili törenle sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Yatağan'da 2B Satışları
 Pek çok tartışmayı da beraberinde getiren Orman Vasfını Yitirmiş Araziler (2B Kapsamındaki Araziler) hakkında TBMM'de süren görüşmelerin geçtiğimiz günlerde karara bağlanmasının ardından Yatağan'da da pek çok arazinin tapu devrinin gerçekleşeceği öğrenildi.

Konu hakkında bilgi aldığımız Yatağan Malmüdürü Hatice Uysal bazı tapuların Yatağan Kaymakamlığı'nda düzenlenecek olan temsili törenle sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Muğla'daki Arazi Miktarı 131 Bin Hektar

Muğla Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü'nün yaptığı araştırmalara göre; Muğla'da bugüne kadar yürütülen çalışmalar ile yaklaşık 45 bin adet ve 131 bin hektar 2/B vasıflı parsel üretildiği öğrenildi.

Bilindiği üzere, 2B yasasının Meclis gündemine girmesi pek çok tartışmayı da beraberinde getirmiş, rayiç bedellerdeki belir-sizlikler tepkilere neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2013, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER