Yatağan’da 3 Okul Halka Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Yatağan’da bir okul daha projeye dahil edildi. Konu hakkında bilgi aldığımız Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal programa dahilinde yer alan 3 okulun ders saatleri dışında vatandaşlar tarafından kullanılabileceğini belirtti.

Yatağan’da 3 Okul Halka Açıldı
  

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurt genelinde uyguladığı ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Yatağan’da 3 okul üzerinde düzenlemeler yapıldı.

Bilindiği üzere daha önce Zübeyde Hanım Anaokulu ve Bencik Okulu’nda gerekli düzenlemeler yapılmış, söz konusu okulların ders saatleri dışında halkın kullanımına açılacağı belirtilmişti.

Adı geçen iki okulun ardından Türkiye’nin 3. büyük METEM okulu olarak dikkat çeken Yatağan METEM ile de protokol imzalandı.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek ve METEM Müdürü Aykut Turgut arasında imzalanan protokol gereği okul bahçesinde bazı düzenlemelerin yapılacağı ve METEM’in de Okullar Hayat Olsun Projesi’ne dahil edileceği öğrenildi.

Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal tarafından imza töreni sırasında yapılan açıklamada; “Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında 3 okulumuz için protokol imzalandı. Daha önce Zübeyde Hanım Anaokulu ve Bencik Okulu’nun dahil edildiği projeye şimdi de Yatağan METEM Okulu’nu dahil ediyoruz. Proje kapsamın da yapılması planlanan düzenlemelerde Yatağan Belediyesi ile Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün büyük emeği geçecek. Bilindiği üzere Orman İşletme Müdürlüğü ağaçlandırma çalışmalarına destek verdiği gibi Yatağan Belediyesi’nin de okul bahçesine park ve  benzeri sosyal alanlar inşa edilmesinde katkısı oluyor.

İmzalanan protokollerin ardından adı geçen okullarımız halkın kullanımına açılacak. Ders saatleri dışında okullardaki imkanlardan faydalanabilecek olan vatandaşlarımız, okul bahçelerini kullanabileceği gibi, okul kütüphanelerini ve bilgisayar odalarını da kullanabilecekler.

Amaç okullardaki imkanlardan halkımızın da faydalanabilmesini sağlayarak, eğitim yuvalarını hep birlikte sahiplenmek” şeklinde konuşurken, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Yatağan Belediyesi olarak eğitim ve sağlık alanına yapılan yatırımların önemini kavramış bulunuyoruz. Okullarımızın hiçbir talebini geri çevirmemeyi ve elimizden gelen yardımı yapmayı kendimize görev edindik. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında da desteklerimizi sürdürüyoruz. Okullara yapılan yatırımlardan halkımızın da faydalanabilecek olması mutluluk verici” dedi.

Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek ise Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü olarak ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek; “Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Okullar Hayat Olsun Projesi’ne elimizden gelen desteği veriyoruz. Daha önce de okullarda yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmaları mevcut. Bu ve benzeri projelere destek vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

Ayrıca şu ana kadar adı geçen 3 okulda uygulanan projeye önümüzdeki dönemde diğer bazı okulların da dahil edilebileceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER