Yatağan’da 5 kazan aşure halka dağıtıldı

Yatağan Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl yapılan muharrem ayı aşure etkinliği devam ediyor. Açık pazar yeri girişinde yapılan etkinlikte bu yıl 5 kazan aşure halka dağıtıldı.

Yatağan’da 5 kazan aşure halka dağıtıldı

Etkinliğe Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,  özel ve tüzel kuruluşlar ve vatandaşlar katıldı. Başkan Toksöz aşure hazırlayan ekibe kapak açma bahşişi sundu.

Etkinlik İmam Cemil Çamcı tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle başladı. Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, yaptığı konuşmada, “Yatağan Belediyesi olarak bu yıl da muharrem ayı dolayısıyla bu güzel etkinliği düzenledik. Vekilimiz, kaymakamımız, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,  özel ve tüzel kuruluşlar ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Belediye olarak hem gelenek ve göreneklerimizi sosyal faaliyet olarak sürdüreceğiz hem de halkımıza hizmet edeceğiz” dedi. 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da yaptığı konuşmada, “Muharrem ayı yine bereketiyle geldi. Muharrem ayı aşure etkinliği belediye olarak daha önce de yapılıyordu, şimdi de devam ediyor. Bizler de vekiliniz olarak Yatağan ve Muğla geneline yapılacak hizmetler için bakanlık bakanlık dolaşıyoruz.  Hizmetlere katkı yapıyoruz. Ben bu güzel etkinlikte katkısı olan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin” şeklinde konuştu. 

Daha sonra 5 kazan aşure Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve görevliler tarafından halka dağıtıldı.

Etkinliğin ardından, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve AK Partililerden oluşan heyet, Demeç Gazetesi'ni ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68