Yatağan’da 6 Bin 453 Öğrenciye Karneleri Dağıtıldı

Yatağan’da 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri karne sevinci yaşadı.

Yatağan’da 6 Bin 453 Öğrenciye Karneleri Dağıtıldı

Yatağan’da 2022- 2023 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri karne sevinci yaşadı. Karne dağıtım töreni Madenler İlkokulu ve Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu’nda düzenlendi. Öğrencilere karnelerini Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar dağıttı. Yatağan Kaymakamı öğrencilere tatilde dinlenmelerini, kitap okumalarını ve büyüklerini de ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundu. İlçe Milli Eğitim Osman Alemdar ise “ 2022 – 2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış olduğumuz bugünde, sürecin önemli bir parçası olan yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öğrencilerimizi özgüveni yüksek, sorumluluk bilincine sahip hem akademik hem sosyal ve kültürel yönü gelişmiş şahsiyet sahibi bireyler olarak toplumumuza kazandırmak en temel vazifemiz ve nihai gayemizdir. Bu vesileyle Yatağan’ın eğitim öğretim sürecine verdikleri samimi desteklerden dolayı okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul aile birliği üyelerine teşekkür ediyor, verimli ve sağlıklı bir tatil döneminin geçirilmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler karnelerini Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağan ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ın ellerinden alırken karnelerinin yanında Bakanlık tarafından gönderilen okuma kitapları da hediye edildi.

Muğla genelinde ise  2022- 2023 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde 815 okuldaki 169 bin 878 öğrenci, karne sevinci yaşadı.

Elif Ertan

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68