YATAĞAN’DA 8 MART KUTLAMASI

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Yatağan’da müzikli eğlence düzenlendi. Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen müzikli eğlencede etkinliğe katılan kadınlar Türk Halk Müziği Sanatçısı Dilek Şafak Çakar’ın söylediği şarkı ve türkülerle doyasıya eğlendiler.

YATAĞAN’DA 8 MART KUTLAMASI
 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Yatağan Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutladı. Pazar günü Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen müzikli etkinlikte kadınlar doyası eğlendiler. Etkinliğe katılan kadınlar Yatağan Belediyesi Kadın Komisyonu tarafından sosyal tesisler kapısında karanfillerle karşılandı. Müzikli kadınlar günü kutlamasına CHP İl Kadın Kolları Başkanı Belkıs Bozacı, CHP Yatağan Kadın Kolları Başkanı Hülya Karadavut, Bafa Eski Belediye Başkanı ve CHP Milletvekili aday adayı Zühra Dönmez ve kadınlar katıldı. Etkinlikte günün önemine anlatan konuşmayı Sevda Özdemir yaparken, Belediye Fen İşleri Müdürü Hasan Öztürk, Zabıta Komiseri Uğur Kumaş ile Başak Aslan günün anlamı ile ilgili şiir okudular.

Etkinlikte önce eşi Zeliha Işık’a bir karanfil sunan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık; “Yatağan Belediyesi olarak bu güzel etkinliği her yıl geleneksel olarak düzenliyoruz. Önemli olan kadınlarımızın ölmemesidir. Kadınlara yapılan her türlü şiddeti nefretle kınıyorum. İnsanlık aleminde kadınlarımızın yeri çok önemlidir. Kurtuluş Savaşı’nı kadınlarımız sayesinde kazandık. Arkasında bir kadın olmayan siyasetçi de başarılı olamaz. Kadınlarımızı siyasette daha fazla görmek istiyoruz” dedi.

Etkinlik Türk Halk müziği sanatçısı Dilek Şafak Çakar’ın söylediği şarkı ve türkülerle devam etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68